Falcon Loudspeakers RAM Studio 30

Falcon Loudspeakers RAM Studio 30

Navržené pro život. Konstruované pro vynikající reprodukci.

Obrovské zkušenosti, mimořádně precizní provedení, technologické novátorství, ale hlavně neobyčejná skromnost, tak by se dal charakterizovat, dnes již „historický“, tradiční, britský výrobce reprosoustav s klasickým britským zvukem, Falcon Acoustics, se sídlem v Oxfordu v Anglii. Všechny jeho reprosoustavy se nadále ručně vyrábějí v Oxfordu.

Společnost Falcon byla založena v roce 1972 Malcolmem Jonesem, prvním hlavním konstruktérem firmy KEF. Ten i dnes, s odkazem na tradici, současně s nejnovějšími průmyslovými inovacemi a mimořádnou péčí o detail a kvalitu, nadále inspiruje její hledání dokonalosti.

Falcon Acoustics je, po mnoho let, spojován s BBC monitory LS3/5a a světově proslulé Classic BBC Falcon Acoustics LS3/5a jsou jediné autentické modely LS3/5a, která splňují původní BBC specifikaci, z roku 1976.

Řada reprosoustav Falcon Acoustics R.A.M nabízí mimořádnou reprodukci, vynikající zvuk a konstrukční kvalitu, která, v této cenové kategorii, nebývá běžná.

Nová řada reprosoustav Falcon Acoustics Reference, vybavená basovými měniči Falcon Acoustics Graphene Composite Cone, nabízí precizní konstrukční provedení a nádherný design skříní, špičkovou kvalitu zvuku a průlomové technologie. Ozvučnice této série, ale i řady R.A.M, vyrábí pro Falcon významný italský dodavatel ozvučnic, který mimochodem dodává ozvučnice i nejrenomovanějším italským značkám.

TROCHA HISTORIE

Společnost Falcon Electronics založil v roce 1972 Malcolm Jones, tehdy ještě jako zaměstnanec firmy KEF Electronics Ltd (v roce 1961 se stal vůbec prvním zaměstnancem KEF). Jako hlavní inženýr vývojového oddělení udělal Malcolm většinu návrhů a vyvinul legendární reproduktory KEF - B139, B200, B110, T15, T27 a soustavy, ve kterých byly použity. KEF opustil v roce 1974, ve chvíli, kdy dokončil slavný systém Reference Series 104. Poté pracoval na plný úvazek, na profesionálním monitoru, ve společnosti Falcon Acoustics Ltd.

Ačkoli byla firma původně založena, aby dodávala na maloobchodní trh celou řadu součástek a různých položek, potřebných pro stavbu reproduktorových soustav, hlavní činností byla výroba vlastních cívek s feritovým jádrem, dle požadavků zákazníků. Toto technické know how a ucelená řada kondenzátorů umožnily poprvé konstruktérům, mimo velké společnosti, navrhovat soustavy používající měniče od různých výrobců. To vedlo v 70. letech k záplavě návrhů reprosoustav v Hi-Fi časopisech a vzniku spousty dalších malých i větších značek.

Jednou z nejpopulárnějších soustav, které Falcon navrhl, byl Tabor, v průběhu let jich bylo vyrobeno mnoho tisíc párů.

Během osmdesátých a devadesátých let Falcon navinul, každoročně, stovky tisíc cívek pro zákazníky z Velké Británie a zahraničí. Mnoho známých reproduktorových soustav v Evropě používalo cívky Falcon Inductors. Najednou používaly tlumivky Falcon více než dvě třetiny britských výrobců.

Zásilkovou formou, prostřednictvím internetových stránek, Falcon Acoustics nadále dodává téměř vše potřebné k vytvoření řady vysoce kvalitních reprosoustav. V současnosti je jedničkou v tomto oboru na britských ostrovech.

Falcon vznikl jako malá rodinná firma Valerie a Malcolma Jonesových. V roce 2009, poté, co odešel Malcolm Jones do důchodu, převedl značku Falcon na Jerryho Bloomfielda. Falcon Acoustics je nyní největším dodavatelem reproduktorů ve Spojeném království a je ve Velké Británii distributorem většiny významných reproduktorových značek, stejně jako výrobce řady měničů Falcon Acoustics, které navrhl právě Malcolm Jones.

V roce 2014/2015 se společnost Falcon Acoustics k výrobě vlastních reproduktorových soustav, po delší odmlce, opět vrátila. Začala vyrábět již slavný model Falcon Acoustics Classic BBC LS3/5a a rozšířila počet soustav, které jsou nyní ve výrobě o řadu R.A.M a současně o technologicky mimořádnou řadu Reference.

V letité spolupráci se společností Falcon pokračuje Malcolm Jones jako technický konzultant (a pěstitel smrtelně pálivých chilli papriček).

Řada Falcon Acoustics R.A.M Studio

Řada Falcon Acoustics R.A.M. Studio byla navržena tak, aby nabídla zcela mimořádnou, vynikající kvalitu, za dostupné ceny. V nabídce jsou 3 modely, z nichž všechny mají nekompromisně provedené skříně z 25 mm MDF, potažené umělou kůží a mají vyměnitelné boční panely, takže reprosoustavy mohou být vždy přizpůsobeny svému okolí.

Odhodlání společnosti Falcon, nabídnout výrobky mimořádné kvality je dále vidět na použití vysoce odolných (dle vlastního návrhu) přípojných terminálů, namontovaných skrze 2 mm plech z nerezové oceli a na těžkém podstavci podlahových soustav Studio 30, opatřeném hroty z nerezové oceli, opracovanými CNC technologií.

Studio 30 je 3 - pásmová, podlahová reprosoustava, která nabízí vynikající zvukovou kvalitu a parametry, které vůbec nejsou v této cenové kategorii běžné. 2 hlubokotónové reproduktory, speciálně vyráběné pro Falcon, poskytují přirozené basy a ve spojení s 2” kalotovým středopásmovým měničem, který se k nim mimořádně hodí, je kvalita středního pásma a vyvážení zvuku mnohem lepší, než u obvyklých 2 - pásmových řešení. Vysoké frekvence poskytuje vlastní (Falcon R.A.M.) výškový reproduktor. Jedná se o kmitočtově vyrovnaný měnič, nejvyšší kvality.

test: https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-podlahove/2320-falcon-acoustics-r-a-m-studio-30

3 - pásmová ozvučnice s bassreflexem, 8 ohm

Měníče: 2 ks 170 mm zákaznický basový s polypropylenovovou membránou (exkluzivně pro Falcon Acoustics)

50 mm (2”) středotónový kalotový; 25 mm ( 1”) výškový s poddajnou kalotou

Kmitočtový rozsah: 20 Hz - 35 kHz

Citlivost: 89 dB/2.83V/m

Výkon zesilovače: 15 - 250 W

Konektory: zákaznické, niklované šroubovací terminály o průměru 4 mm

Rozměry (VxŠxH): 1100 x 215 x 300 mm (+12 mm, krycí mřížka a šroubovací terminály),

včetně 60 mm pro podstavec a vysoce kvalitní Falcon Audio hroty

Provedení: potaženy černou kůží + vyměnitelné boční panely v přírodní ořechové dýze, lesklý piano lak - bílá, černá a ořechová kořenice

Hmotnost: 35 kg kus, 74 kg pár, včetně krabic, 15 kg podstavec x 2

Cena v provedení evropský ořech

Zakázková provedení 139.990,- Kč

Dostupnost: 2 až 3 dny, skladem

Ve studiu k poslechu: ANO

Cena bez DPH: 107 430 Kč
Cena s DPH: 129 990 Kč
zboží v e-shopu: 1552 e-shop systém banan.cz

Navštivte naše stránky se zaměřením na reprosoustavy Xavian: 

http://www.xavianmorava.cz/