DALI RUBICON 5

Značka: DALI
79 990 Kč / pár
2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny Zvolte variantu
Varianta

Detailní informace

Detailní popis produktu

RUBICON 5
Díky kombinaci velkého objemu kabinetu a jedinečného hybridního výškového modulu RUBICON 5 rozšiřuje a zkresluje vyšší frekvence a poskytuje tak dokonalou zvukovou scénu s dokonale ostrými detaily a dokonale přesnou basovou odezvou, která oživuje hudbu.


Dřevovláknité membrány
Kužel z dřevěných vláken poskytuje lehký, tuhý a nerovný povrch pro rovnoměrný, pístový pohyb a výrazně sníženou povrchovou rezonanci.

Patentovaný SMC
Díky pólové části magnetu SMC obklopené štěrbinovou měděnou čepičkou je účinek SMC soustředěn a maximalizován, čímž se snižuje zkreslení.

Konstrukce skříně
Vytvoření samostatných komor pro každý reproduktor nám umožňuje jejich individuální vyladění pro optimální výkon.

Hybridní výškový reproduktor
Charakteristický hybridní výškový reproduktor DALI kombinuje kopulový výškový reproduktor a páskový prvek pro výjimečné podání vysokých frekvencí.

PŮSOBIVÝ VÝKON
Ideální pro stereofonní poslech nebo pro středně velkou prostorovou sestavu
Reproduktor RUBICON 5, který produkuje vynikající zvuk ve velikosti vhodné pro průměrný obytný prostor, je prvním z řady podlahových reproduktorů. Rozšiřuje zvukový výkon modelu RUBICON 2 přidáním hybridního výškového reproduktoru a většího kabinetu, který rozšiřuje a rozšiřuje vysoké frekvence pro lepší detaily a přidává více dobře načasovaných hlubokých basů pro větší přítomnost. RUBICON 5 je ideální pro stereofonní poslech nebo jako přední reproduktory ve středně velké prostorové sestavě.

PATENTOVANÉ SMC
Snížení zkreslení pomocí měkké magnetické směsi
RUBICON 5 čerpá z dědictví "lineárního pohonného systému" založeného na SMC, který byl představen u řady EPICON. Díky SMC dosahujeme extrémně nízkého zkreslení a maximalizace detailů i při nízké hlasitosti. Měniče jsou vyráběny přímo v našich výrobních závodech ve středním Dánsku a jsou vybaveny nejnovější technologií magnetických motorů. RUBICON 5 nastavuje nové standardy kvality zvuku pro milovníky Hi-Fi na celém světě.

6½" WOOFER
Využívá technologie z naší řady EPICON
Kužel wooferu má lehkou, tuhou a náhodně nerovnoměrnou strukturu, která snižuje složitost centrální části motoru, zajišťuje pístový pohyb, výrazně snižuje možnost povrchové rezonance a minimalizuje zkreslení. Měkký, nízkoztrátový pryžový obal, navržený speciálně pro reproduktor RUBICON 5, obsahuje šasi z litého hliníku, které je navrženo pro maximální proudění vzduchu kolem kuželu a magnetického systému.

DALI HYBRIDNÍ VÝŠKOVÝ REPRODUKTOR
Mistr širokého rozptylu
Modul hybridního výškového reproduktoru DALI obsahuje měkký kopulovitý výškový reproduktor a páskový prvek, které společně vytvářejí úžasné podání vysokofrekvenčních detailů. Kmitací cívka použitá v měkké kopulce RUBICON 5 je extrémně lehká a pružná, což jí pomáhá poskytovat širší pásmo. Páskový výškový reproduktor je mistrem širokého rozptylu a v kombinaci s měkkou kopulkou dosahuje až k frekvenci 2,5 kHz, čímž zajišťuje nepřetržitý široký rozptyl, protože měkká kopulka se při vyšších frekvencích stává směrovější. Tato extrémní šířka pásma a velmi široký rozptyl jsou důležitou součástí zvukové filozofie společnosti DALI.

DESIGN KABINETU
Spojení elegantního designu a funkčnosti
Půvabně elegantní skříň RUBICON 5 poskytuje pevný základ pro nízkoztrátové měniče namontované přímo na přední stěně o tloušťce 25 mm. Na této vnitřní straně je bassreflexový port umístěn přímo za basovým reproduktorem, aby se minimalizovaly turbulence a dosáhlo se výjimečného načasování.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupové
Záruka: 2 roky
Frekvence výhybky: 2.900 / 14.000 Hz
Impedance: 4 Ω
Rozměry: 195 x 890 x 338 mm
Systém: 2 pásma + bass reflex
Doporučený výkon zesilovače: 60 - 150 W
Měniče: 1 x 17 x 45 mm ribbon, 1 x 29 mm soft dome, 1 x 6 1/2"
Citlivost (2,83 V/1 m): 86 dB
Frekvenční rozsah (+/-3 dB): 45 Hz - 34 kHz
Hmotnost:: 15,7 kg
Maximální akustický tlak (SPL): 107 dB
🔈 DALI pohání syrová vášeň pro hudbu a zdokonalování nových technologií zůstává základem snahy společnosti vytvářet nejlepší reproduktory na světě.
 
Společnost DALI (Danish Audiophile Loudspeaker Industries), sídlí v malém městečku Nørager,vznikla v roce 1983 jako domácí značka reproduktorů pro maloobchodní síť HiFi Club Petera Lyngdorfa. Továrna v sočasné době zabírá přibližně 22 000 metrů čtverečních, přičemž zaměstnává něco přes 100 lidí.
 
Společnost DALI využívá jedinečný materiál SMC, který eliminuje nežádoucí nerovnoměrné harmonické zkreslení a poskytuje bezkonkurenční úroveň věrnosti a čistoty, čímž povyšuje hudbu na novou úroveň autenticity.