AUDIOQUEST NIGHTHAWK

AUDIOQUEST NIGHTHAWK

Audioquest, jako přední výrobce kabeláže, se rozhodl vyrobit uzavřená sluchátka a uplatnit i v tomto směru své znalosti. Ale nechtěl vyrobit jen nějaká sluchátka, ale sluchátka, která se budou držet jejich filosofie, tedy neměnit zvuk a přenést ho tak, jak umělec chtěl a to se jim povedlo.

Inovativní materiály krásné a trvanlivé. Nighthawk skořepiny sluchátek jsou vyrobeny z revolučního nového materiálu známého jako "tekuté dřevo"- skutečné dřevo, které bylo zkombinováno s rostlinným vláknem, zahříváno, zkapalněno a zpracováno takovým způsobem, že může být vstřikováno. Klasické vstřikované lití se obvykle provádí jen s plasty nebo syntetickýmy polymery. Tekuté dřevo je přírodní materiál. Kromě nevšedního vzhledu má i lepší akustické vlastnosti, lépe se nosí - je lehké, je stále a dobře se udržuje.

Technologie měniče. Biocelulózová membrána a unikátní uložení cívky. Většina dnešních měničů je vyrobena z lehkého plastu Mylar. Ovšem tento materiál je poněkud křehký a v frekvencích 6 - 10 kHz agresivnější čímž způsobuje unavováni ucha posluchače. Nighthawk jde na to jinak. Vzali si inspiraci z špičkových klasických reproduktorových měničů. 50mm měnič je vyroben z biocelulózy, která je lehká a pevná. Uchycení je pak gumovým límcem. Tento způsob je hudebně přesnější pro ucho mnohem příjemnější a přirozenější. Unikátní uložení cívky zamezuje výrazně intermodulační zkreslení.

Sluchátka inspirována reprosoustavami. Mnoho konstrukčních prvků, které najdete v Nighthawk jsou úspěšně používany v reprosoustavách, ale ještě nikdy nebyli použity ve sluchátkách. Pouzdro NightHawk obsahuje nosníky, které zlepšují strukturální integritu a minimalizují nežádouví rezonance a vibrace. Elastomerní povlak je pečlivě aplikován na vnitřním povrchu uzavřeného prostoru pro další snížení vibrací, zatímco tlumící materiál ze směsi vlny a polyesteru umožňuje mimořádně plynulou, přirozenou frekvenční odezvu pro působivý zážitek z poslechu.

Tyto polootevřená sluchátka mají biomimetickou mřížku, která je vyráběna pomocí 3D tiskárny. Tvar mřížky zamezuje nežádoucím rezonancím.

Sluchátka byla vyrobena tak, aby padla každému uchu i hlavě. Jsou lehka, perfektně sedí.

A samozřejmě propojovací kabeláž těží z 30-ti letých zkušeností Audioquestu ve výrobě kabelů. Postříbřené konektory a mimořádně měkký nilón.

Technické parametry:

Sluchátka

Impedance: 25 ohmů

Citlivost: 100dBSPL / mW

Výkon: 1.5W

Měniče: 50mm Dynamic | Biocellulose membrána | 1.2T Split-Gap měnič

Frekvenční odezva & zkreslení najdete zde: http://personal.audioquest.com/nighthawk-measurements

Specifikace kabelů

Délka: 8 "(2,4 m)

Vodiče: Solid Perfect-Surface Copper + (PSC +)

Geometrie: Symetrický Star-Quad

Dielektrikum: Pěnové-polyetylénové

NDS: Systém odstranění šumu

Koncovky: 3,5 mm stereo > Dual 2,5mm Mono | Postříbřená měď

Dostupnost: 3-5 dnů

Cena bez DPH: 11 562 Kč
Cena s DPH: 13 990 Kč
zboží v e-shopu: 1281 e-shop systém banan.cz