Acoustic Signature Tornado NEO

Novinka
161 990 Kč / ks
2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny Zvolte variantu
Varianta

Detailní informace

Detailní popis produktu

"Společnost Acoustic Signature provedla plošná vylepšení celé své řady gramofonů: shromáždila nejméně pětadvacetileté zkušenosti z oboru spolu se současnou implementací svých inovací v oblasti kontroly vibrací, konstrukce ložisek talíře a tlumení v omezené vrstvě. Díky těmto aktualizacím poskytuje převážně celokovový gramofon Tornado Neo stabilní platformu pro více kazet a ramének, na které se snadno projeví jejich individuální rozdíly a výkonnostní charakteristiky. Díky již tak pevné konstrukci a vylepšením Neo poskytuje Tornado výjimečný výkon spolu s nesčetnými hodinami hudebního požitku."

Absolut sound
03/2023

Představujeme super flexibilní gramofon s vysokou hmotností, který uvolní audiofilské síly daleko za hranicí své cenové kategorie. Gramofon Acoustic Signature Tornado NEO, který je již připraven pro 3 tónové ramena a je vybaven nejnovějšími inovativními technologiemi, poskytuje strhující hudební výkon, který vezme útokem i ty nejzkušenější analogisty.

Speciální funkce:
1 integrovaný, kompletně izolovaný motor na střídavý proud
Externí digitální řídicí jednotka motoru DMC-10 se superstabilním vícenapěťovým napájením a inovativní technologií AVC úrovně 1 (automatická kontrola vibrací).
Ultrapřesné, extrémně tuhé a robustní ložisko DTD® s vřetenem potaženým diamantem (Dura Turn Diamond® Bearing).
Exkluzivní technologie tlumičů se 4 moduly tlumičů pro snížení vibrací talíře
Masivní hliníkové šasi s technologií CLD (Constraint Layer Damping) pro výrazně lepší rezonanční chování
Dvojitý řemenový pohon s regulací otáček s jemným nastavením rychlosti pro subplatformu
Tříbodové nastavení se speciálními gelovými tlumicími nožičkami
Připraveno až pro 3 tonová ramena
Až 3 nastavitelné desky ramen pro 9 až 12palcová tonová ramena
Flexibilní umístitelný ovládací panel
Záruka 15 let (s registrací)

Nejdůležitější prvky designu
Tornado NEO je k dispozici ve třech různých verzích. Povrchy z eloxovaného hliníku jsou k dispozici ve stříbrné, černé nebo dvoubarevné barvě.

Tlumení vrstvou s omezením (CLD) je strojírenská metoda pro absorpci nebo minimalizaci vibrací. V audiosoučástkách se technologie CLD obvykle realizuje pomocí sendvičových konstrukcí, které "vkládají" tlumicí materiálovou vrstvu mezi materiály, které samy o sobě nemají dostatečné tlumicí vlastnosti. Kazeta bude sledovat záznam bez ovlivnění, pouze pokud najde tichý povrch bez rezonančních rušivých vlivů. V souladu s tím je nutné vyvinout konstrukci šasi a talíře bez vibrací - to je třeba provést vedle opatření ke snížení rezonance u motorů, pohonu a konstrukce ložisek.

Abychom toho dosáhli, rozšířili jsme již před více než 20 lety typický přístup k technologii CLD. Kromě klasické sendvičové konstrukce jsme světu high-endu představili absolutní novinku: talíř s tlumičem Acoustic Signature, který okamžitě stanovil nové standardy v oblasti absorpce vibrací. Náš přístup CLD se dvěma dráhami, který se používá především v našich gramofonech s vysokou hmotností, je dodnes nepřekonaný ve své účinnosti. 

Kromě toho jsme museli rozumně spojit oba výše popsané nástroje CLD s podvozkem NEO, abychom dosáhli maximálního účinku. Propracované materiálové experimenty a poslechy stály za vynaložené úsilí: v naší gramofonové řadě NEO se nám podařilo posunout souhru všech technologií na ohromující novou úroveň! Tuhé, ale energii pohlcující šasi založené na principech konstrukce z konečných prvků a náš nový přístup CLD vytváří nepřekonatelné jednotky z hlediska rezonančního chování.

Technologie CLD, které jsme implementovali do generace gramofonů Acoustic Signature NEO, jednoznačně předčily naše metrologická očekávání a projevily se i na zvukovém výkonu - s ještě černějším pozadím, větším zobrazením, zvýšenou

 

Každý rotující motor generuje vibrace. Tato nevyhnutelná síla se přenáší na šasi a talíř a následně má negativní vliv na zvukový výkon gramofonu. V souladu s tím je důležité nežádoucí vibrace účinně omezit, nebo ještě lépe jim vůbec zabránit - tolik teorie.

Automatická regulace vibrací AVC
Model Hurricane NEO je vstupem do koncepce vícemotorových gramofonů.
Obvykle se tento problém řeší zaměřením na výběr materiálu, speciálními opatřeními pro tlumení šasi a talíře, nastavením gramofonu a konstrukcí celého systému pohonu včetně výběru motoru. Vzhledem k rozpočtu a/nebo cenové politice mnoho výrobců jen zřídkakdy uvažuje o důsledné kombinaci všech výše uvedených opatření. Kromě toho každý vývojář dříve či později zjistí, že všechny tyto známé přístupy jsou omezené - z hlediska účinnosti. Koncepty pro minimalizaci vibrací fungují jen do určité míry.

Ale nebyli bychom Acoustic Signature, kdybychom nešli za hranice možností. Kromě našich inovativních technologií Silencer a CLD (Constraint Layer Damping) jsme vynalezli další milník, jak vibrace ještě více snížit:

Acoustic Signature AVC - Automatická kontrola vibrací!
Vize automatické regulace vibrací se zrodila dávno před plánováním naší řady NEO. Během vývoje naší nové generace gramofonů jsme zjistili, že nastal ten správný čas uvést naše myšlenky do života: Vysoce kvalitní střídavé motory, které pohánějí naše gramofony, jsou konstruovány se 2 cívkami a 24 póly. Aby se cívky otáčely, jsou napájeny sinusovým signálem s fázovým posunem 90°. Bohužel všechny střídavé synchronní motory vykazují tolerance související s výrobou, které brání stoprocentně správnému umístění pólů a cívek - což je hlavní příčina nežádoucích vibrací. Aby bylo možné je účinně minimalizovat nebo jim dokonce předejít, je třeba všechny výrobní tolerance kompenzovat jinými prostředky.

K tomu slouží naše technologie AVC: Je schopna měřit výsledná zkreslení v reálném čase. Na základě těchto měření AVC upravuje fázové posuny signálů motoru - rovněž v reálném čase a plně automaticky! Tato digitálně monitorovaná korekční opatření zajišťují drastické snížení vibrací - mimořádně účinný přínos pro gramofony poháněné koncepcí s více motory.

Zvukový zisk je tak dramatický, že jsme se rozhodli vybavit touto průlomovou technologií všechny gramofony řady NEO. V závislosti na systému pohonu a počtu použitých motorů je naše automatická regulace vibrací realizována ve třech stupních konfigurace, z nichž každý má jinou intenzitu:
AVC Level 1, AVC Level 2 a AVC Level 3.

Automatické řízení vibrací
AVC úrovně 3 u modelu Ascona NEO se třemi motory.
Všechny stupně - úroveň 3 znamená nejvyšší účinnost - používají odlišný software a hardware. Od úrovně 2 jsou navíc motory přísně vybírány a párovány tak, aby se dosáhlo maximálního účinku.