Audia FLS 9

Značka: Audia
159 990 Kč / ks
2 - 3 pracovní dny

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stereofonní, plně symetrický, integrovaný zesilovač Audia Flight FLS 9

Italská manufaktura z přístavního města Civitavecchia, ležícího cca 80 km severozápadně od Říma, vyrábí špičkové audio komponenty již téměř čtvrt století (založili ji v roce 1996 Massimiliano Marzi a Andrea Nardini). Za tu dobu si získala pověst značky, která nabízí vynikající zvuk za rozumné peníze a je dobře známá i našim audiofilům. Její poctivě konstruované přístroje, s typickým, nezaměnitelným designem, který elegantně kopíruje tvary logotypu značky, jsou řazeny (dle ceny a kvality provedení), do tří skupin, z nichž řada, pojmenovaná FLS představuje „zlatou střední cestu“.

Nejnovější přírůstek do katalogu této firmy představuje integrovaný zesilovač FLS 9, což je na první pohled „lehce“ odlehčená verze zavedeného modelu FLS 10, s mnohem přívětivější cenovkou a dle výrobce je to nejlepší volba mezi high-endovými integrovanými zesilovači ve střední cenové kategorii.

Model FLS9 je schopen zajistit solidní výkon 150 W do 8 Ω a až 500 W do 2 Ω, jedná se o zesilovač třídy AB. Jeho vstupní část sdílí stejné, plně symetrické obvody s předzesilovačem FLS 1. Moduly koncových stupňů používají 12 pečlivě vybíraných výkonových tranzistorů. Napájení zajišťuje 8 napájecích obvodů s mimořádně nízkou impedancí a velmi nízkým šumem, celková kapacita kondenzátorů ve zdroji je 120 000 μF. Přístroj používá speciální desky plošných spojů, s extra silnou vrstvou mědi, obvody výkonových zesilovačů (s dostatečnou rezervou) zásobuje stíněný, 1000 W toroidní transformátor. Výstupní výkon 150 W garantuje, u zesilovačů Audia ceněné, vynikající parametry rychlosti, stabilitu a schopnost rozehrát i náročné reprosoustavy. Zesilovač FLS 9 je tak vhodný i pro impedančně komplikované reproduktorové soustavy, s nízkou kritickou impedancí (až do 2 Ω).

Elegantní skříň zesilovače z masivního, kartáčovaného hliníku, s gravírovaným logem „Audia Flight“ na horním panelu a dálkové ovládání, vyfrézované taktéž z hliníku, jsou povrchově upraveny eloxováním. Přístroj umožňuje, do samostatných externě přístupných slotů, nainstalovat dvě volitelné karty, jejichž instalace je velmi snadná.

Velký modrý OLED displej zobrazuje úroveň nastavení hlasitosti a vybraný zdroj (vstup). Knoflíkem na čelním panelu nebo z dálkového ovladače lze regulovat hlasitost v jemných krocích (0,5 dB), v rozsahu 0 až 100. Vpravo dole je na čelním panelu umístěn sluchátkový výstup, vlevo od regulátoru hlasitosti jsou malá tlačítka pro zapnutí/vypnutí, volbu vstupů, ztlumení (mute), nastavení fáze a zapnutí/vypnutí reproduktorových výstupů. Z dálkového ovladače je navíc možné ztlumit jas displeje nebo použít funkci vyvážení kanálů.

Šasi přístroje stojí na čtyřech speciálních nožkách, osazených pryžovými kuličkami z NBR polymeru (nitrilový kaučuk), což zajišťuje vynikající izolaci vibrací. Zesilovač je k dispozici ve stříbrném a černém provedení.

Volitelné karty:

deska MM/MC phono předzesilovače s nesymetrickými vstupy

deska RCA (rozšíří zesilovač o 2 nesymetrické vstupy)

deska D/A převodníku. Nabízí jeden asynchronní USB vstup (galvanicky izolovaný) 32 bit/768 kHz a DSD 5.6, pět digitálních vstupů (jeden optický, jeden AES/EBU, dva SPDIF a jeden pro Audia Flight SACD transport) 32 bit/192 kHz (galvanicky izolovaných). Signál převzorkovává na 32 bit/768 kHz.

DAC streamovací karta (připravuje se)

Technické parametry:

Výstupní výkon na kanál (do zátěže 8/4/2 Ω): 150/290/500 W (efektivní hodnota)

Vstupy: 3 nesymetrické (RCA), 2 symetrické (XLR)

Výstupy: 1 nesymetrický (RCA), 1 symetrický (XLR), 1 REC (nahrávací) nesymetrický (RCA)

Rozsah regulace hlasitosti: -90 dB / +10 dB

Krok regulace hlasitosti: 0,5 dB

Kmitočtový rozsah (-3dB): 0,3 Hz ÷ 500 kHz

THD < 0,05 %

Odstup signálu od šumu: 110 dB

Výstupní impedance: 47 kΩ

Činitel tlumení (při 8 Ω): > 500

Napájecí napětí (50 - 60 Hz): 100, 110 - 115, 220 - 230, 240 V

Spotřeba v režimu Stand-by: menší než 1 W

Spotřeba (při 150 W a zátěži 8 Ω, oba kanály): 650 W

Rozměry: 450 x 150 x 440 mm (Š x V x H)

Hmotnost: 25,5 kg

Doplňkové parametry

Kategorie: Integrované
Záruka: 2 roky