Audiovector R6 Avantgarde

Značka: Audiovector
549 990 Kč / pár
2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny Zvolte variantu
Varianta

Detailní informace

Detailní popis produktu

Audiovector R 6 Avantgarde je nádherně zpracovaný, metodicky sestavený reproduktor plný inovativních technologií. Dokáže bez námahy naplnit místnost zvukem a vytvořit obraz, který má mnohem větší měřítko, než by se mohlo zdát z jejich elegantních, sexy profilů. Vřelost R 6 Avantgardes v celém středním pásmu a sladký horní konec rozhodně posluchače neunaví a zároveň poskytnou vrstvu za vrstvou pečlivě zobrazené hudební plochy, podpořené důrazným a kontrolovaným basem. Reproduktory R 6 Avantgarde lze označit jako jeden z nejpřívětivěji znějících modelů reproduktorů, se kterými se lze v současné době setkat.

 

Měniče AMT (R 6 Avantgarde, R 6 Arreté) jsou vybaveny ultra silnými neodymovými magnety, lehkými precizně potaženými mylarovými membránami a jsou namontovány a odděleny od ozvučnice ve 3 bodech, což je vlastní koncept Audiovectoru nazvaný No Energy Storage (NES). Výškové reproduktory jsou otevřené směrem dopředu i dozadu a mohou se volně pohybovat díky koncepci Soundstage Enhancement Concept (SEC). Všechny měniče jsou ručně vyráběny v Dánsku.

Uvnitř modelů R 6 je umístěn nový systém Isobaric Compound Bass (ICB). Každý ICB se skládá z ručně vyrobeného 6,5″ vnitřního basového reproduktoru otočeného směrem dolů a 8″ vnějšího basového reproduktoru umístěného asi 15 stupňů nad úrovní země. Audiovector uvádí, že hmoty obou basových měničů jsou spojeny pomocí vzduchu zachyceného v jejich společném vnitřním krytu. Výsledkem tohoto přístupu jsou prý hluboké, přesné a kontrolované basy. Systém dýchá přes jediný vyladěný bassreflexový port na spodní přední straně reproduktoru a přechází ve středobasový měnič na frekvenci 100 Hz.

 6,5″ středobasový měnič, který je společný s řadou R 3, je umístěn na nově navržené přední stěně modelů R 6 a dýchá přes horní přední vyladěný bassreflexový port a pokrývá frekvenční pásmo od 100 Hz do 350 Hz.

Středotónový reproduktor o velikosti 6,5″, který je zodpovědný za mnohem širší frekvenční rozsah (350 Hz až 3 kHz), byl navržen s fázovou zátkou, která rovněž napomáhá chlazení kmitací cívky. Jak středobasové, tak středotónové měniče byly zkonstruovány s využitím něčeho, co společnost Audiovector nazývá Low Compression Concept, neboli LCC. Podle společnosti Audiovector tato technologie "umožňuje membránám měničů volně se pohybovat v nejrůznějších náročných podmínkách a přitom zůstat věrné jakémukoli signálu, který jim je přiváděn - bez ohledu na to, jak hlasitý a složitý je.".

Všechny čtyři měniče mají koše zesílené pomocí dvojité žebrové konstrukce, která také maximalizuje proudění vzduchu, a jejich kužely jsou složeny ze speciální směsi uhlíkových a aramidových vláken potažených vrstvou umělé pryskyřice, která tvoří pevný, lehký, ale tlumený sendvič. Kmitací cívka v každém reproduktoru je vyrobena z titanu, aby se zabránilo magnetické hysterezi, která podle Audiovectoru způsobuje zpomalení reakční doby/odezvy reproduktoru, běžné u hliníkových formátorů, a sestavu motoru doplňují keramické feritové magnety umístěné v tuhé konstrukci z hořčíkové slitiny potlačující turbulence. Další technologií je montážní systém Audiovector No Energy Storage (NES), v němž je měnič namontován ve třech bodech a každý bod je vyvýšený a izolovaný, aby byl měnič oddělen od hmoty skříně. Tento montážní systém údajně zlepšuje přechodovou odezvu a dynamiku tím, že snižuje namáhání košů reproduktorů.

Předtím, než se jakýkoli měnič objeví v ozvučnici, je důkladně otestován a zdokumentován; společnost Audiovector vede pro každý měnič testovací soubor identifikovaný podle sériového čísla. Všechny měniče řady R 6, s výjimkou AMT, vyrábí společnost Scan-Speak ručně ve svém blízkém závodě podle specifikací společnosti Audiovector.

Podle společnosti Audiovector je crossover "srdcem reproduktoru". U všech modelů R 6 je crossover namontován bezprostředně za terminály, aby bylo dosaženo co nejpřímějšího spojení, a je zatlumen, aby se minimalizovaly vibrace. Crossover je zkonstruován s použitím vysoce přesných, vysoce kvalitních kryogenicky ošetřených (hluboce zamražených) komponentů zapojených do každého reproduktoru v sérii, c ož pomáhá minimalizovat ztráty odporu. Pro maximalizaci účinnosti používá Audiovector také technologii, kterou nazývá Dynamic Feed Forward (DFF) a která je navržena tak, aby minimalizovala ztráty související s odporem v cívkách až o 50 %. Snížením odporu se snižuje nahromadění tepla, což podle nich maximalizuje přechodový výkon.

Citlivost                             (8 Ω) 91,5 dB

Nominální impedance            8 Ω

Dělící frekvence                   100/350/3000 Hz

Maximální výkon                  450 W

Výška / šířka / hloubka        123,4x27,8x43,1 cm

 

R 6 Avantgardes mají otevřený, hladký, bohatý, téměř požitkářský charakter.

RUČNÍ VÝROBA V DÁNSKU OD ROKU 1979
Audiovector je rodinná společnost vyrábějící reproduktory, která se specializuje na inovativní a pokročilé zvukové technologie. Vyrábíme pouze to nejlepší špičkové audio pro náročné milovníky hudby. Inovace a tradice jdou ruku v ruce a přinášejí vynikající produkty a jedinečný zážitek z poslechu.