DALI Oberon 3

Značka: DALI
15 590 Kč –10 %
image (17)
15 590 Kč –10 % 13 990 Kč / ks
2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny Zvolte variantu
Varianta

Detailní informace

Detailní popis produktu

DALI OBERON 3 nabízí zvuk stojanového reproduktoru v kompaktní skříni regálovky. 

Snadné umístění
Široký rozptylový diagram měničů zajišťuje dobře integrovaný zvuk, který výrazně snižuje mimoosové harmonické zkreslení.

Moderní design
Zaoblené hrany a tkanina mřížky dodávají reproduktorům lehčí a modernější vzhled, který u podlahových modelů umocňuje elegantně tvarovaná hliníková základna.

Měniče z dřevěných vláken
Tuhá a lehká struktura vyztuženého kuželu z dřevěných vláken reprodukuje detaily, které jsou nezabarvené a velmi přesné.

Patentovaná technologie SMC
Železný pólový díl magnetu wooferu obsahuje patentovaný kotouč SMC, který výrazně snižuje mechanické zkreslení pro uvolněné střední pásmo a spoustu detailů.

SNADNÁ INTEGRACE
Dobře integrovaný zvuk i mimo osu
OBERON 3 je doma v každé místnosti. Použité materiály a geometrie reproduktorů jsou účelově navrženy tak, aby bylo dosaženo širokého rozptylu. Stejné principy byly použity při návrhu crossoveru, aby byl zvuk dobře integrovaný i při poslechu pod značným úhlem mimo osu. Další výhodou širokého rozptylového diagramu je, že harmonické zkreslení a difrakce způsobující frekvenční zkreslení jsou výrazně omezeny - to je také důvod, proč nejsou reproduktory DALI navrženy tak, aby se daly používat na špičkách.

NOVÁ MEMBRÁNA Z DŘEVNÍCH VLÁKEN
Optimalizovaný s novou strukturou dřevěných vláken
OBERON 3 je vybaven stejným 7" nízkoztrátovým wooferem, který se používá v modelu OBERON 7. Byl optimalizován pomocí nové membrány se strukturou dřevěných vláken, která je určena pro reprodukci jemné oblasti středních a nízkých frekvencí. Díky konstrukci ze směsi jemnozrnné papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny vytváří woofer tuhou, a přitom lehkou strukturu. A v kombinaci s nízkoztrátovým prostorovým a pavoučím zavěšením reprodukuje woofer OBERON 3 i ty nejjemnější detaily signálu, nefiltrovaně a s vysokou přesností.

SNÍŽENÍ ZKRESLENÍ
Patentovaná SMC (Soft Magnetic Compound) společnosti DALI
Použití SMC (Soft Magnetic Compound) v OBERON 3 výrazně snižuje mechanické zkreslení způsobené hysterezí a vířivými proudy. Výsledkem je systém magnetických motorů s drastickým snížením zkreslení třetího řádu, díky čemuž OBERON 3 poskytuje rozšířený požitek z poslechu, uvolněné střední pásmo a ve své třídě překvapivé množství detailů.

NADROZMĚRNÁ MĚKKÁ KOPULE
Kombinace osvědčených technologií s novými funkcemi
Nadrozměrný 29mm ultralehký měkký výškový reproduktor byl vyvinut speciálně pro řadu OBERON a kombinuje osvědčené technologie z našich stávajících řad DALI s novými funkcemi. Velká velikost membrány umožňuje výškovému reproduktoru generovat vyšší akustický tlak s menší exkurzí, čímž se pohyb kmitací cívky udržuje na kontrolovaném minimu. Přední deska výškového reproduktoru v blízkosti kopulky byla navržena s podobnou geometrií jako u výškových reproduktorů OPTICON a RUBICON, aby se vytvořily optimální pracovní podmínky pro měkkou kopulku. Výsledkem je rozšířená frekvenční odezva, široký rozptyl a nízké zabarvení.

OPTIMALIZOVANÁ SKŘÍŇ
Design skříně není jen o dobrém vzhledu
Skříň OBERON 3 je zkonstruována z CNC obráběné MDF desky s vysokou hustotou, která je potažena vysoce kvalitním vinylem. Extrémně tuhá konstrukce je dosažena pomocí masivních výztuh po celé vnitřní straně skříně, což prakticky eliminuje rezonance skříně. Basové porty v zadní části skříně optimalizují integraci do místnosti pomocí povrchu zadní stěny pro zlepšení basového výkonu. Řada OBERON také představuje nový zaoblený design přední mřížky pro lehčí a modernější vzhled.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Regálové
Záruka: 2 roky
Frekvenční rozsah: 47- 26.000Hz (+ / - 3 dB)
Hmotnost: 6,3 kg
Impedance: 6 Ohm
Rozměry: 200 x 350 x 315 mm
Systém: 2 pásma + bass reflex
Doporučený výkon zesilovače: 25 - 150 W
Měniče: 1 x 29 mm, textilní, ultra lehká, měkká kalota, 1 x 178 mm (7''), SMC technologie membrána z papíroviny vyztužené dřevěnými vlákny
Citlivost (2,83 V / 1 m): 87 dB
Dělící frekvence výhybky: 2400 Hz
Maximální akustický tlak (SPL): 108 dB
🔈 DALI pohání syrová vášeň pro hudbu a zdokonalování nových technologií zůstává základem snahy společnosti vytvářet nejlepší reproduktory na světě.
 
Společnost DALI (Danish Audiophile Loudspeaker Industries), sídlí v malém městečku Nørager,vznikla v roce 1983 jako domácí značka reproduktorů pro maloobchodní síť HiFi Club Petera Lyngdorfa. Továrna v sočasné době zabírá přibližně 22 000 metrů čtverečních, přičemž zaměstnává něco přes 100 lidí.
 
Společnost DALI využívá jedinečný materiál SMC, který eliminuje nežádoucí nerovnoměrné harmonické zkreslení a poskytuje bezkonkurenční úroveň věrnosti a čistoty, čímž povyšuje hudbu na novou úroveň autenticity.