DALI OBERON 7

Značka: DALI
31 390 Kč –20 %
DALI OBERON 7 1
31 390 Kč –20 % 24 990 Kč / pár
2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny Zvolte variantu
Varianta

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stojanový reproduktor DALI OBERON 7 nabízí ty nejlepší hluboké basy a výkon ve velké místnosti. OBERON 7 také popírá svou fyzickou velikost překvapivě jemným, přirozeným a realistickým přednesem.

 


Snadné umístění
Široký rozptylový diagram měničů zajišťuje dobře integrovaný zvuk, který drasticky snižuje mimoosové harmonické zkreslení.


Moderní design
Zaoblené hrany a tkanina mřížky dodávají reproduktorům lehčí a modernější vzhled, který u podlahových modelů umocňuje elegantně tvarovaná hliníková základna.


Kužely z dřevěných vláken
Tuhá a lehká struktura vyztuženého kuželu z dřevěných vláken reprodukuje detaily, které jsou nezabarvené a velmi přesné.


Patentovaná technologie SMC
Železný pólový díl magnetu wooferu obsahuje patentovaný kotouč SMC, který výrazně snižuje mechanické zkreslení pro uvolněné střední pásmo a spoustu detailů.

SNADNÁ INTEGRACE
Dobře integrovaný zvuk i mimo osu
S OBERON 7 jsme se postarali o snadnou integraci do každé místnosti. Materiály a geometrie reproduktorů, které používáme, jsou účelově navrženy tak, aby bylo dosaženo širokého rozptylu. Stejné principy jsme použili při návrhu crossoveru, abychom dosáhli dobře integrovaného zvuku i při poslechu pod značným úhlem mimo osu. Další výhodou širokého rozptylového diagramu je, že harmonické zkreslení a difrakce způsobující frekvenční zkreslení jsou výrazně omezeny - to je také důvod, proč nejsou reproduktory DALI navrženy tak, aby se daly používat na špičkách.

 

NOVÝ MĚNIČ Z DŘEVNÍCH VLÁKEN
Optimalizovaný s novou strukturou dřevěných vláken
OBERON 7 je vybaven dvěma 7" nízkoztrátovými woofery optimalizovanými novou strukturou kuželu z dřevěných vláken určenou k reprodukci jemné oblasti středních a nízkých frekvencí. Konstrukce wooferu ze směsi jemnozrnné papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny vytváří tuhou, a přitom lehkou strukturu. A v kombinaci s nízkoztrátovým prostorovým a pavoučím zavěšením reprodukuje woofer OBERON 7 i ty nejjemnější detaily signálu, nefiltrovaně a s vysokou přesností.

SNÍŽENÍ ZKRESLENÍ
Patentovaná SMC (Soft Magnetic Compound) společnosti DALI
Použití SMC (Soft Magnetic Compound) v OBERON 7 výrazně snižuje mechanické zkreslení způsobené hysterezí a vířivými proudy. Výsledkem je systém magnetických motorů s drastickým snížením zkreslení třetího řádu, díky čemuž OBERON 7 poskytuje rozšířený požitek z poslechu, uvolněné střední pásmo a ve své třídě překvapivé množství detailů.

NADROZMĚRNÁ MĚKKÁ KOPULKA
Kombinace osvědčených technologií s novými funkcemi
Nadrozměrný 29mm ultralehký měkký výškový reproduktor byl vyvinut speciálně pro řadu OBERON a kombinuje osvědčené technologie z našich stávajících reproduktorů DALI s novými funkcemi. Velká velikost membrány umožňuje výškovému reproduktoru generovat vyšší akustický tlak s menší exkurzí a udržuje pohyb kmitací cívky na kontrolovaném minimu. Přední deska výškového reproduktoru v blízkosti kopulky byla navržena s podobnou geometrií jako u výškových reproduktorů OPTICON a RUBICON, aby se vytvořily optimální pracovní podmínky pro měkkou kopulku. Výsledkem je rozšířená frekvenční odezva, široký rozptyl a nízké zabarvení.

OPTIMALIZOVANÁ SKŘÍŇ
Design skříně není jen o dobrém vzhledu
Skříň OBERON 7 je vyrobena z CNC obráběné MDF desky s vysokou hustotou, která je potažena vysoce kvalitním vinylem. Extrémně tuhá konstrukce je dosažena pomocí masivních výztuh po celé vnitřní straně skříně, což prakticky eliminuje rezonance skříně. Basové porty v zadní části skříně optimalizují integraci do místnosti pomocí povrchu zadní stěny pro zlepšení basového výkonu. Elegantně tvarovaná hliníková základna navíc dodává podlahovým reprosoustavám OBERON 7 lehčí a vznosnější vzhled.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupové
Záruka: 2 roky
Typ: 2 pásma
Frekvenční rozsah: 36-26.000Hz (+ / -3dB)
Impedance: 6 Ohm
Rozměry (š x v x h): 200 x 1015 x 340 mm
Doporučený výkon zesilovače: 30 - 180 W
Měniče: 1 x 29 mm, textilní ultra lehká, měkká kalota, 2 x 178 mm (7'') SMC technologie, membrány z papíroviny vyztužené dřevěnými vlákny
Citlivost (2,83 V / 1 m): 88,5 dB
Dělící frekvence výhybky: 2300 Hz
Maximální akustický tlak (SPL): 110 dB
Váha: 14,8 kg
🔈 DALI pohání syrová vášeň pro hudbu a zdokonalování nových technologií zůstává základem snahy společnosti vytvářet nejlepší reproduktory na světě.
 
Společnost DALI (Danish Audiophile Loudspeaker Industries), sídlí v malém městečku Nørager,vznikla v roce 1983 jako domácí značka reproduktorů pro maloobchodní síť HiFi Club Petera Lyngdorfa. Továrna v sočasné době zabírá přibližně 22 000 metrů čtverečních, přičemž zaměstnává něco přes 100 lidí.
 
Společnost DALI využívá jedinečný materiál SMC, který eliminuje nežádoucí nerovnoměrné harmonické zkreslení a poskytuje bezkonkurenční úroveň věrnosti a čistoty, čímž povyšuje hudbu na novou úroveň autenticity.