DALI Opticon 6 MKII

Akce K poslechu ve studiu
Značka: DALI
59 990 Kč –20 %
image
59 990 Kč –20 % 47 990 Kč / pár
2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny Skladem Zvolte variantu
Varianta

Detailní informace

Detailní popis produktu

"Jsem v pokušení popsat tónový charakter OPTICON 6 MK2 výrazy jako "zlatý", "okouzlující" nebo "sametový". Ale jejich obrovská posedlost detailem, živý, dynamický charakter a přesnost prostorového zobrazení a hloubkové gradace mě drží zpátky..... FIDELITY

Štíhlý podlahový reproduktor OPTICON 6 MK2 je základním modelem řady OPTICON MK2 pro proslulý hybridní měkký kopulový a páskový výškový reproduktor DALI. Sestaveno ve vlastní továrně v Dánsku.

Patentovaný SMC
Patentovaný motor s magnetem SMC minimalizuje hysterezi a výrazně tak snižuje elektroakustické zkreslení.

Vyrobeno v Dánsku
V dánských výrobních závodech ručně montováno, testováno s kontrolou kvality všeho, od řezání laminátu až po povrchovou úpravu.

Reflexní porty
Dvojité reflexní porty OPTICON MK2 minimalizují turbulence a účinně posilují nízkofrekvenční výkon.

Hybridní výškový reproduktor
Náš hybridní výškový reproduktor spojuje čistotu, rychlost a dynamiku měkké kopulky s velmi vysokými frekvenčními detaily a jemností páskového reproduktoru.

VYSOCE VÝKONNÝ ZVUK
Dynamická přesnost s mimořádnou detailností a čistotou
Vnitřní objem podlahového reproduktoru OPTICON 6 MK2 výrazně rozšiřuje nízkofrekvenční odezvu a úroveň hlasitosti basů, takže se ideálně hodí do velkých poslechových prostor. A díky charakteristickému hybridnímu modulu výškového reproduktoru má mimořádné detaily a čistotu i ve vyšších polohách. Stejně jako řada MK1 se i OPTICON 6 MK2 vyrábí v  továrně v Dánsku s použitím komponentů vyráběných přímo z Dánska nebo pocházejících od nejlepších specializovaných výrobců na místě i v zahraničí.

PATENTOVANÉ SMC
Snížení zkreslení pomocí měkké magnetické směsi
Magnetický systém ovladače OPTICON 6 MK2 se skládá z velkého feritového prstence, který obklopuje pólový díl vyrobený výhradně z jedinečného materiálu DALI SMC (Soft Magnetic Compound). Použití SMC výrazně snižuje mechanické zkreslení způsobené hysterezí a vířivými proudy, což má za následek drastické snížení zkreslení třetího řádu pro delší požitek z poslechu, uvolněné střední pásmo a překvapivé množství detailů.

HYBRID TWEETER
Mistr širokého rozptylu
Modul hybridního výškového reproduktoru OPTICON 6 MK2 spojuje 29mm měkký kopulovitý výškový reproduktor s vlastním páskovým prvkem 17 x 45 mm. Oba měniče jsou namontovány na čelní desce z litého hliníku, která poskytuje pevnou platformu pro měniče a obsahuje detaily řízení rozptylu pro optimální podání vysokých frekvencí pro poslech mimo osu. Hybridní modul výškového reproduktoru nabízí to nejlepší z obou světů - čistotu, rychlost a dynamiku kopulovitého výškového reproduktoru s velmi vysokým frekvenčním detailem a hladkou jemností páskového výškového reproduktoru.

DŘEVOVLÁKNITÝ REPRODUKTOR
Nízké ztráty, nízké zkreslení a nízké zabarvení
Dva 6½" basové měniče byly navrženy podle našich zásad zvukového designu - nízké ztráty, nízké zkreslení a nízké zabarvení. Ideální měnič hraje pouze to, co dodává zesilovač... nic se nepřidává, nic se neubírá. Každá součástka OPTICON 6 MK2 je pečlivě navržena tak, aby přispívala k dosažení tohoto cíle, včetně membrány z papírové buničiny a dřevěných vláken, která zajišťuje minimální rozbíhavou rezonanci pro vysoké rozlišení středů a přesné, soudržné basy.

VYSOCE KVALITNÍ KABINET
Zajištění nejvyšší kvality výrobků
Díky 25 mm silné přední stěně a dodatečnému vnitřnímu vyztužení je kabinet OPTICON 6 MK2 extrémně tuhý a prakticky eliminuje rezonanci panelu. Abychom zajistili nejvyšší možnou kvalitu výrobku, vyrábíme a testujeme reproduktory řady OPTICON MK2 v našich výrobních závodech ve středním Dánsku, kde provádíme vše od řezání a frézování dřevovláknitých panelů až po instalaci měničů a crossoveru.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupové
Záruka: 2 roky
Citlivost: 88 dB
Frekvenční rozsah: 49 Hz - 30 kHz (+/- 3dB)
Hmotnost: 19,3 kg
Impedance: 4 Ω
Rozměry: 195 x 1001 x 330 mm
Systém: 2 1/2 pásmo
Dělící frekvence: 800 / 2200 / 14 000 Hz
Doporučený výkon zesilovače: 25 - 200 W
Basreflex: zadní (43,5 Hz)
Hybridní výškový měnič: Technologie modelu Callisto 1 x 29 mm (1,14'') - lehká textilní kalota 1 x 17 x 45 mm (0,66'' x 1,77'') páskový systém
Maximální akustický tlak (SPL): 110 dB
Středobasový měnič: 2 x 152 mm (6½'') s technologií SMC kuželová membrána z papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny
Terminály: Bi-wire
Vyhýbka: 2½ + ½
🔈 DALI pohání syrová vášeň pro hudbu a zdokonalování nových technologií zůstává základem snahy společnosti vytvářet nejlepší reproduktory na světě.
 
Společnost DALI (Danish Audiophile Loudspeaker Industries), sídlí v malém městečku Nørager,vznikla v roce 1983 jako domácí značka reproduktorů pro maloobchodní síť HiFi Club Petera Lyngdorfa. Továrna v sočasné době zabírá přibližně 22 000 metrů čtverečních, přičemž zaměstnává něco přes 100 lidí.
 
Společnost DALI využívá jedinečný materiál SMC, který eliminuje nežádoucí nerovnoměrné harmonické zkreslení a poskytuje bezkonkurenční úroveň věrnosti a čistoty, čímž povyšuje hudbu na novou úroveň autenticity.