DALI RUBICON 2

Značka: DALI
54 990 Kč / pár
2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny Zvolte variantu
Varianta

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bohaté detaily s působivou zvukovou scénou a překvapivě velkou reprodukcí basů, které poskytují přesnost a načasování. Dokonalá kombinace kompaktních rozměrů a velkého zvuku.

Výškový reproduktor s měkkou kopulkou
Lehký kopulovitý výškový reproduktor s jasným dědictvím z naší high-endové řady nabízí nejlepší rozlišení ve své třídě.


Měniče z dřevěných vláken
Kužel z dřevěných vláken poskytuje lehký, tuhý a nerovný povrch pro rovnoměrný, pístový pohyb a výrazně sníženou povrchovou rezonanci.

Patentovaný materiál SMC
Díky pólové části magnetu SMC obklopené štěrbinovou měděnou čepičkou je účinek SMC soustředěn a maximalizován, čímž se snižuje zkreslení.

Konstrukce skříně
Vytvoření samostatných komor pro každý reproduktor nám umožňuje jejich individuální vyladění pro optimální výkon.

DESIGN A MATERIÁLY
Dokonalá kombinace kompaktních rozměrů a velkého zvukového výkonu
RUBICON 2 vychází z designového jazyka oblíbeného modelu MENTOR MENUET a posouvá jej do nových výšin. Tento stojanový reproduktor je dokonalou kombinací kompaktních rozměrů a velkého zvukového výkonu. Skříň z masivního dřevěného laminátu je dokonalým pracovním prostředím pro ultralehký 29mm měkký kopulovitý výškový reproduktor, 6½" nízkoztrátový dřevovláknitý měnič a pozlacené terminály. RUBICON 2 je k dispozici ve čtyřech povrchových úpravách - bílé s vysokým leskem, černé s vysokým leskem, rosso a ořechové. 

PŘEDIMENZOVANÝ VÝŠKOVÝ REPRODUKTOR
29mm měnič pro širší šířku pásma
Ultralehký 29mm měkký kopulovitý výškový reproduktor použitý v reproduktoru RUBICON 2 sahá výše do velmi vysokých frekvencí - ve skutečnosti výše než měkká kopulka použitá v našem charakteristickém hybridním výškovém modulu. A aby bylo dosaženo širšího pásma, obsahuje výškový reproduktor lehkou, agilní kmitací cívku poháněnou výkonným feritovým magnetem.

6½" WOOFER
Využívá technologie z naší řady EPICON
Kužel wooferu má lehkou, tuhou a náhodně nerovnoměrnou strukturu, která snižuje složitost centrální části motoru, zajišťuje pístový pohyb, výrazně snižuje možnost povrchové rezonance a minimalizuje zkreslení. Měkký, nízkoztrátový pryžový obal, navržený speciálně pro reproduktor RUBICON 2, obsahuje šasi z litého hliníku, které je navrženo pro maximální proudění vzduchu kolem kuželu a magnetického systému.

PATENTOVANÉ SMC
Snížení zkreslení pomocí měkké magnetické směsi
RUBICON 2 čerpá z dědictví "lineárního pohonného systému" založeného na SMC, který byl představen u řady EPICON. Díky SMC dosahujeme extrémně nízkého zkreslení a maximalizace detailů i při nízké hlasitosti. Měniče jsou vyráběny přímo v našich výrobních závodech ve středním Dánsku a jsou vybaveny nejnovější technologií magnetických motorů. RUBICON 2 nastavuje nové standardy kvality zvuku pro milovníky Hi-Fi na celém světě.

KOMPAKTNÍ SKŘÍŇ
Bohatě prokreslené detaily a velké basy
Malý, ale dokonale tvarovaný stojanový reproduktor RUBICON 2 je sice nejmenší z řady, ale bohatě prokreslené detaily a velká basová odezva popírají jeho velikost. Věříme, že se nám podařilo vytvořit ideální pracovní prostředí, které z reproduktorů dostane to nejlepší. A nenechte se zmást jeho malými rozměry, RUBICON 2 je výkonná jednotka.

 

 

RECENZE:

https://www.whathifi.com/dali/rubicon-2-new/review

https://8572466.fs1.hubspotusercontent-eu1.net/hubfs/8572466/Documents/Reviews/Review_DALI-RUBICON-2-6_Stereo-Test.pdf

https://modernhifi.de/dali-rubicon-2-test/

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Regálové
Záruka: 2 roky
Citlivost: [2,83 V/1 m] [dB]: 87
Frekvence výhybky: 3100
Frekvenční rozsah: [+/- 3] dB [Hz]: 50 - 26 000
Impedance: 4 Ω
Rozměry: 195 x 350 x 335 mm
Systém: 2 pásma
Doporučený výkon zesilovače: 40-150 W
Maximální akustický tlak (SPL): 107
Váha: 8kg
🔈 DALI pohání syrová vášeň pro hudbu a zdokonalování nových technologií zůstává základem snahy společnosti vytvářet nejlepší reproduktory na světě.
 
Společnost DALI (Danish Audiophile Loudspeaker Industries), sídlí v malém městečku Nørager,vznikla v roce 1983 jako domácí značka reproduktorů pro maloobchodní síť HiFi Club Petera Lyngdorfa. Továrna v sočasné době zabírá přibližně 22 000 metrů čtverečních, přičemž zaměstnává něco přes 100 lidí.
 
Společnost DALI využívá jedinečný materiál SMC, který eliminuje nežádoucí nerovnoměrné harmonické zkreslení a poskytuje bezkonkurenční úroveň věrnosti a čistoty, čímž povyšuje hudbu na novou úroveň autenticity.