DS Audio DS-E1 set (cartridge+preamp)

Novinka K poslechu ve studiu
Značka: DS Audio
60 720 Kč / ks
Skladem

Základní optická sada přenosky a předzesilovače E1 od společnosti DS Audio, která výrazně překračuje očekávání a cenovou kategorii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

"Bylo by snadné označit optickou přenosku a předzesilovač DS Audio E1 za etalon v cenové kategorii 3 000 dolarů. Myslím, že je snadno etalonem za dvojnásobek, možná i trojnásobek této ceny." - Jeff Dorgay, Tone Audio USA

Po řadě revolučních, velmi žádaných, ale astronomicky drahých "optických" přenosek představuje společnost DS Audio model DS-E1.

Každý model DS-E1 se vyrábí ručně v závodě společnosti DS Audio ve městě Sagamihara.

Zvukové vlastnosti a rozlišení daleko přesahují to, co si obvykle spojujeme s eliptickým stylusem a hliníkovou konzolou. To proto, že je vybavena technologickými vymoženostmi, které najdeme u všech optických přenosek DS. Pokud jde o úroveň šumu na pozadí, rychlost přechodů a tonální přesnost, DS E1 zjevně předčí běžné cartridge v podobné nebo mnohem vyšší cenové kategorii.

Gramofonový předzesilovač E1 společnosti DS Audio, který je vstupní branou k výjimečným zvukovým kvalitám optických přenosek, umožní vychutnat si svou sbírku desek jako nikdy předtím. Díky jedinečné technologii vyžadují optické přenosky méně zesílení a ekvalizace než běžné gramofonové. Výsledkem je větší čistota a bezprostřednost s mimořádně tichým pozadím.

Cenově dostupný gramofonový předzesilovač E1, vyrobený v japonské továrně spolu se všemi produkty DS Audio, dosahuje svého mimořádného výkonu pomocí vybraných zvukových op-amp, dobře navrženého lineárního napájení a výstupu RCA s přepínatelnou nízkofrekvenční charakteristikou.

Jak to funguje?

Jak stylus optické přenosky "čte" nebo získává informace ze stěn drážky LP, tato vibrační energie se přenáší ze stylusu na konzolu a odtud na "lehkou stínicí desku", která se může pochlubit tloušťkou pouhých 100 mikronů a nízkou celkovou hmotností. Jak stínicí deska blokuje světlo z LED diody s pevným bodem umístěné mezi fotobuňkami levého a pravého kanálu, fotobuňky registrují konstantní změny intenzity světelného signálu LED jako analogový průběh. Tato signalizace "světlo-tma" a "tma-světlo" je skutečný hudební signál "čtený" nebo měřený fotobuňkami levého a pravého kanálu. Tyto fotobuňky vysílají impulz změny "ze světla do tmy" a "ze tmy do světla" jako napětí. Napěťový signál vycházející z fotobuněk je oním signálem, který zesilují (jak se ukázalo, mírně, protože signál z fotobuněk je poměrně vysokonapěťový) externí energizéry DS Audio a poté jej jemně vyrovnávají pomocí křivky RIAA. Toto jednoduché uspořádání "od světla ke tmě" a pak k napětí generuje nižší šum a celkově lepší zvuk.

Optické kazetové systémy však nabízejí ještě další výhodu: protože detekují pouze změny jasu (což DS Audio nazývá "pohyb stínu"), účinně eliminují jakoukoli formu magnetického odporu při pohybu vibračního systému. Protože na vibrační systém (tedy na hrot stylusu a raménko) nepůsobí žádný magnetický odpor, hrot jehly se při sledování drážek LP desky pohybuje plynule a sbírá daleko více informací z drážky disků. Deska s nízkou hmotností stínící světlo ve spojení se sestavou stylus/raménko, navíc nezatížená žádnou formou odporu magnetického pole se projeví podstatně nižším šumem a vynikající věrností přechodové odezvy.

Hi-Fi News Verdikt

„Co na to říct? Nabídnout takovou úroveň výkonu za zlomek ceny toho, co bylo před tím, je dar z nebes…….. Pokud vás myšlenka na radikální změnu technologie neděsí, DS-E1 vám nabízí možnost slyšet vaše LP desky tak, jak jste si je nikdy nepředstavovali. Ještě teď nevěřícně kroutím hlavou.“

Enjoythemusic.com verdikt:

pokud si ceníte zvukové čistoty, pružných textur, dominantního dosahu basů a působivého dynamického škálování, DS-E1 vás téměř jistě potěší. Jeho věrnost přechodových dějů, téměř bezkonkurenční tichost a skvělé zachycení hudebních detailů na nízké úrovni si mě získaly. …. nechávám si DS-E1 jako svou novou referenci. Představuje šokující dobrou cenu ve světě, kde už pětimístné ceny gramofonových přenosek nešokují, a zní skvěle.

Určitě je to kandidát na výrobek roku. Velmi doporučuji.

Doplňkové parametry

Kategorie: Gramofonové předzesilovače
Záruka: 2 roky

Společnost DS Audio se svým mladým ředitelem Tetsuakim Aoyagim vyvinula řadu optických gramofonových přenosek a speciálních gramofonových předzesilovačů, které jsou 100% analogové.

Gramofonové přenosky DS Audio zcela mění svět reprodukce hudby z vinylových desek.

Mezi výhody optických přenosů DS Audio patří snížení hlučnosti a hmotnosti, které jsou lepší než u běžných přenosů MM a MC. Protože v optickém přenosu nejsou žádné magnety, nedochází k magneticky indukovanému zkreslení typickému pro přenosy MM nebo MC.

DS Audio je divize společnosti Digital Stream Corporation, která společně se společností Microsoft vyvinula první optickou myš. Inženýři společnosti DS Audio zdokonalili gramofonovou přenosku pomocí svých odborných znalostí v oblasti optiky v kombinaci s moderními technologiemi. Společnost DS Audio nabízí kompletní řadu optických gramofonových přenosek a odpovídajících gramofonových předzesilovačů.

 Každý výrobek DS Audio je vyráběn ručně v Japonsku a jeho kvalitu zajišťují kvalifikovaní inženýři.