DS Audio DS003 set (cartridge+preamp)

Značka: DS Audio
144 590 Kč / ks
2 - 3 pracovní dny

Sestava DS 003 přináší třetí generaci zvuku optických přenosek na novou úroveň výkonu a ceny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stereophile.com:

„…DS003 od společnosti DS Audio poskytla kompletní nabídku předností elitních gramofonových přenosek, včetně neuvěřitelného ticha, napjatých, melodických, texturovaných basů a živých dynamických středů, kterým se žádný digitální zdroj nemůže rovnat. Vřele doporučujeme!

Hi-Fi News: Outstanding product!

„Jakkoli má blízko k mysl ohromujícímu modelu Grand Master, dostatečné rozdíly zajišťují, že oba modely mohou koexistovat: DS 003 je živější z nich, Grand Master je subtilnější. Přesto, pokud si Grand Master můžete dovolit, kupte si ho. Pokud nemůžete, úžasný DS 003 vám i tak vyrazí dech.“

The Absolut Sound:

Je to prostě úžasný snímač. Určitě bude mým kandidátem na gramofonovou přenosku roku!“

Nový systém optických přenosek DS003 byl optimalizován díky nezávislému uspořádání LED a fotodetektorů pro levý a pravý kanál. Výsledkem je výrazné zvýšení výstupního napětí kazety ze 40 mV na 70 mV. Kazeta DS003 nabízí ve srovnání se svými stabilními kolegy výrazně lepší poměr S/N, což má za následek ještě nižší úroveň šumu a mnohem větší hudební čistotu.

Implementace nezávislých LED diod levého a pravého kanálu umožňuje optimalizovat umístění optického systému a zároveň využívá nové stínicí desky, jejíž rozměry byly ve srovnání s dřívějšími modely výrazně zmenšeny. Kromě tohoto zmenšení se změnil i materiál použitý k výrobě stínicí desky, a to z hliníku (používaného v přenoskách druhé generace) na 99,9 % čisté berylium.

Každý výrobek DS Audio je vyráběn ručně v Japonsku a jeho kvalitu zajišťují kvalifikovaní inženýři.

Jak to funguje?

Optický systém čtení drážek gramofonové desky je poměrně snadné vysvětlit: Intenzita světla z miniaturní "lampy" uvnitřpřenosky je plynule modulována pohybem "stínící destičky" s extrémně nízkou hmotností, která je připevněna k jehle. Jak jehla vibruje, stínicí destička vibruje stejně a blokuje různé množství světla přicházejícího z lampy. Tato proměnlivá svítivost je pak fotoreceptory přeměněna na proměnlivé napětí a přenesena do speciální jednotky gramofonu, kde je vyrovnána a zesílena na linkovou úroveň.

Doplňkové parametry

Kategorie: Gramofonové předzesilovače
Záruka: 2 roky

Společnost DS Audio se svým mladým ředitelem Tetsuakim Aoyagim vyvinula řadu optických gramofonových přenosek a speciálních gramofonových předzesilovačů, které jsou 100% analogové.

Gramofonové přenosky DS Audio zcela mění svět reprodukce hudby z vinylových desek.

Mezi výhody optických přenosů DS Audio patří snížení hlučnosti a hmotnosti, které jsou lepší než u běžných přenosů MM a MC. Protože v optickém přenosu nejsou žádné magnety, nedochází k magneticky indukovanému zkreslení typickému pro přenosy MM nebo MC.

DS Audio je divize společnosti Digital Stream Corporation, která společně se společností Microsoft vyvinula první optickou myš. Inženýři společnosti DS Audio zdokonalili gramofonovou přenosku pomocí svých odborných znalostí v oblasti optiky v kombinaci s moderními technologiemi. Společnost DS Audio nabízí kompletní řadu optických gramofonových přenosek a odpovídajících gramofonových předzesilovačů.

 Každý výrobek DS Audio je vyráběn ručně v Japonsku a jeho kvalitu zajišťují kvalifikovaní inženýři.