DS Audio Grand Master set (cartridge+preamp)

Značka: DS Audio
1 248 000 Kč / ks
2 - 3 pracovní dny

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ken Kessler Hi Fi News 2021

"Grand Master je natolik špičkový v rozlišení, transparentnosti, prostorovém ztvárnění, neutralitě a dalších parametrech, že je nemožné neříct to, čemu se obvykle snažím vyhnout: "Tohle je možná nejlepší přenoska, jakou jsem kdy slyšel.""

The Absolute sound:

„Ken Kessler řekl něco, co o recenzovaných produktech říká jen zřídka. Totiž, že je to pravděpodobně nejlepší přenoska, jakou kdy slyšel.

Nerad bych napodoboval, ale... souhlasím.“

Na rozdíl od přehrávačů CD nebo SACD není na optických gramofonových převodnících nic digitálního. Všechny kazety DS Audio používají ke čtení modulací vyrytých do drážek desky běžné diamantové jehly. Od běžných magnetických přenosek se liší ve způsobu, jakým tyto drobné modulace převádějí na elektrické signály. Na rozdíl od MM a MC kazet nepřenášejí vibrace do sestavy cívek a magnetů, kde se přeměňují na napětí. Místo toho převádějí neustálý proud chvění a kmitů na změny intenzity světla z LED diody zabudované v těle přenosky, jejíž jas se mění pomocí tenké, lehké "stínicí destičky" připevněné na konzoli v blízkosti jehly. Každé zatřesení nebo pohyb způsobí, že se tato stínicí destička pohybuje společně s jehlou, čímž blokuje část světla z LED diody, a tím mění intenzitu jejího paprsku. Tento neustále se měnící proud světla LED a stínítka je následně snímán vysoce přesnými fotoelektrickými snímači (rovněž zabudovanými v přenosce), které jej převádějí na neustále se měnící napětí pro každý kanál. Tato napětí jsou před odesláním do vašeho předzesilovače nebo integrovaného zesilovače vyrovnána jedním ze speciálních EQ boxů DS Audio, který je nutné zakoupit spolu s kazetou (DS nabízí poměrně širokou škálu těchto EQ boxů v podstatně odlišných cenových relacích, přičemž všechny budou fungovat s jakoukoli kazetou DS).

Klasické MM a MC přenosky vytvářejí magnetický odpor proti pohybu jehly, což ztěžuje sledování; jsou to také poměrně těžká zařízení, jejichž vnitřní hmotnost musí být využívána konzolou, což jehla dále zatěžuje. Světelný paprsek není magnetický, takže nevytváří žádný odpor proti pohybu jehly; na rozdíl od magnetů a cívek je navíc světelný paprsek prakticky beztížný, takže setrvačnost a pohyblivá hmotnost jsou sníženy téměř na nulu.

Přenosky DS Audio jsou ve srovnání s MC tak přízračně tiché, že při prvním poslechu může dojít ke "kulturnímu šoku".

Doplňkové parametry

Kategorie: Gramofonové předzesilovače
Záruka: 2 roky

Společnost DS Audio se svým mladým ředitelem Tetsuakim Aoyagim vyvinula řadu optických gramofonových přenosek a speciálních gramofonových předzesilovačů, které jsou 100% analogové.

Gramofonové přenosky DS Audio zcela mění svět reprodukce hudby z vinylových desek.

Mezi výhody optických přenosů DS Audio patří snížení hlučnosti a hmotnosti, které jsou lepší než u běžných přenosů MM a MC. Protože v optickém přenosu nejsou žádné magnety, nedochází k magneticky indukovanému zkreslení typickému pro přenosy MM nebo MC.

DS Audio je divize společnosti Digital Stream Corporation, která společně se společností Microsoft vyvinula první optickou myš. Inženýři společnosti DS Audio zdokonalili gramofonovou přenosku pomocí svých odborných znalostí v oblasti optiky v kombinaci s moderními technologiemi. Společnost DS Audio nabízí kompletní řadu optických gramofonových přenosek a odpovídajících gramofonových předzesilovačů.

 Každý výrobek DS Audio je vyráběn ručně v Japonsku a jeho kvalitu zajišťují kvalifikovaní inženýři.