Focal ARIA EVO X N°3

Značka: Focal
99 990 Kč / ks
2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny Zvolte variantu
Varianta

Detailní informace

Detailní popis produktu

ARIA EVO X N°3
Aria Evo X N°3 je třípásmový reproduktor elegantního designu a kompaktních rozměrů. Jeho extrémně lineární zvuková charakteristika a působivá dynamika - výsledek 3 wooferů - z něj činí jasnou volbu pro monitorovací stereofonní poslech. Je také ideálním doplňkem každého velkolepého systému domácího kina. Tento reproduktor je vhodný pro místnosti od 25 m2 a doporučená poslechová vzdálenost je 3 až 4 metry.


 
 HEDVÁBNĚ HLADKÉ VYSOKÉ TÓNY
Inovativní výškový měnič TAM vyrobený ve Francii nabízí široký úhel rozptylu a vylepšenou definici zvuku bez směrovosti. Skládá se z hliníkovo-hořčíkové obrácené kopulky ve tvaru "M" a přináší nedotčenou harmonickou rovnováhu a detailní výšky s působivou jemností a čistotou.

 DOKONALE DEFINOVANÉ STŘEDNÍ PÁSMO
Zavěšení TMD s harmonickým tlumičem je patentovaná inovace společnosti Focal, která vylepšuje středové pásmo a eliminuje veškeré vibrace. Zvládnutí středního pásma závisí na obrubě mezi pevným rámem reproduktoru a pohyblivou membránou. Díky odborným znalostem akustických inženýrů Focal se podařilo nalézt odpověď v technologii TMD (Tuned Mass Damper), která stabilizuje prostorový zvuk, čímž ještě více homogenizuje zbarvení a vytváří neutrální zvuk.

 FLAX CONE
Membrána Flax, patentovaná společností Focal a vyráběná v jejich dílnách, je "sendvič" z francouzských lněných vláken mezi dvěma pláty skleněných vláken. Splňuje všechny požadavky na vysoce věrnou membránu: je lehká pro dobrou dynamiku, tuhá pro podporu basů a tlumící pro zajištění neutrálního a přirozeného zvuku bez zabarvení. Reprodukuje také bohaté střední tóny a je mimořádně ostrá při nízkých frekvencích.


 
Reproduktorové měniče vyvinuté a vyrobené ve Francii
Kožený přední panel
Typ 3pásmový podlahový reproduktor s bassreflexem
3 x 6,5" (16,5 cm) nízkotónový měnič Flax
6,5" (16,5 cm) středotónový měnič Flax se zavěšením TMD
Vysokotónový měnič TAM s hliníkovou/hořčíkovou kopulkou ve tvaru obráceného písmene M
Frekvenční odezva (+/-3 dB) 39 Hz - 30 kHz
Frekvenční odezva při -6dB 32Hz
Citlivost 92 dB
Nominální impedance 8 Ω
Minimální impedance 2,8 Ω
Doporučený výkon zesilovače 40 - 300 W
Dělicí frekvence 260 Hz / 3,100 Hz
Rozměry (V x D x Š) 115 x 29,4 x 37,1 cm
Hmotnost 29 kg/ ks

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupové
Záruka: 2 roky