Focal ARIA EVO X N°4 Podlahová reprosoustava

Značka: Focal
113 990 Kč / pár
2 - 3 pracovní dny

Detailní informace

Detailní popis produktu

Aria Evo X N°4 představuje návrat k autentickým reproduktorům. Tento podlahový reproduktor se dvěma 8palcovými (21 cm) měniči potěší všechny milovníky hudby. Jedná se o nejpůsobivější model v této řadě, ideální pro místnosti o velikosti alespoň 30 m2 s doporučenou poslechovou vzdáleností 3 až 5 metrů.
 
HEDVÁBNĚ HLADKÉ VYSOKÉ TÓNY
Inovativní výškový měnič TAM vyrobený ve Francii nabízí široký úhel rozptylu a vylepšenou definici zvuku bez směrovosti. Skládá se z hliníkovo-hořčíkové obrácené kopulky ve tvaru "M" a přináší nedotčenou harmonickou rovnováhu a detailní výšky s působivou jemností a čistotou.

DOKONALE DEFINOVANÉ STŘEDNÍ PÁSMO
Zavěšení TMD s harmonickým tlumičem je patentovaná inovace společnosti Focal, která vylepšuje středové pásmo a eliminuje veškeré vibrace. Zvládnutí středního pásma závisí na obrubě mezi pevným rámem reproduktoru a pohyblivou membránou. Díky odborným znalostem akustických inženýrů Focal se podařilo nalézt odpověď v technologii TMD (Tuned Mass Damper), která stabilizuje prostorový zvuk, čímž ještě více homogenizuje zbarvení a vytváří neutrální zvuk.

FLAX CONE
Membrána Flax, patentovaná společností Focal a vyráběná v jejich dílnách, je "sendvič" z francouzských lněných vláken mezi dvěma pláty skleněných vláken. Splňuje všechny požadavky na vysoce věrnou membránu: je lehká pro dobrou dynamiku, tuhá pro podporu basů a tlumící pro zajištění neutrálního a přirozeného zvuku bez zabarvení. Reprodukuje také bohaté střední tóny a je mimořádně ostrá při nízkých frekvencích.
 
Hlavní vlastnosti:
Reproduktorové měniče vyvinuté a vyrobené ve Francii
Kožený přední panel
Typ 3pásmový podlahový reproduktor s bassreflexem
2 x 8" (21 cm) nízkotónový měnič Flax
6,5" (16,5 cm) středotónový měnič Flax se zavěšením TMD
Vysokotónový měnič TAM s hliníkovou/hořčíkovou kopulkou ve tvaru obráceného písmene M
Frekvenční odezva (+/-3 dB) 37 Hz - 30 kHz
Frekvenční odezva při -6dB 31Hz
Citlivost 92,5 dB
Nominální impedance 8 Ω
Minimální impedance 2,5 Ω
Doporučený výkon zesilovače 40 - 350 W
Dělicí frekvence 280 Hz / 2 600 Hz
Rozměry (V x D x Š) 115 x 37,1 x 42 cm
Hmotnost 35kg

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupové
Záruka: 2 roky