Focal Scala Utopia Evo

Značka: Focal
999 900 Kč / pár
2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny Zvolte variantu
Varianta

Detailní informace

Detailní popis produktu

VRCHOL MUZIKÁLNOSTI

Neuvěřitelná muzikálnost, krásný design a snadná instalace - Scala Utopia Evo si zachovala všechny kvality předchozí verze, která byla jednomyslně oceněna nejnáročnějšími audiofily po celém světě.
Scala V2 vás přenese blíže k hudbě se zvýšeným požitkem z poslechu a emocí.

Evo znamená evoluci... Od roku 2008, kdy byla na trh uvedena Utopia III, se technologické dědictví společnosti Focal nesmírně rozrostlo. Proto bylo nezbytné do této výjimečné kolekce začlenit nejnovější inovace.

Zvuková architektura modelu Utopia III zůstala zachována s trvalým záměrem snížit harmonické zkreslení v křehkém středním rejstříku, který je tak velmi důležitý pro odhalení emocí umělce. Obě ozvučnice jsou vybaveny nejnovějšími inovacemi společnosti Focal, obvodem NIC (Neutral Inductance Circuit) a odpružením TMD (Tuned Mass Damping).

Třípásmová stojanová reprosoustava Scala Utopia Evo nyní nabízí bi-amplifikaci, stejně jako Grande Utopia EM a Stella. Nároční milovníci hudby si tak budou moci vyladit typ zvuku v závislosti na barvě a výkonu, kterého chtějí dosáhnout. Nejlepší komponenty své generace si našly cestu i do řady Utopia III Evo: kabely vyrobené ve Francii, hustší akustické materiály uvnitř subwooferu, dvojité svorkovnice a samostatné crossovery. Nové povrchové úpravy s výraznými barevnými odstíny nabízejí mnoho možností pro dnešní moderní prostory.

Odpružení TMD: tato technologie zajišťuje lineární křivku frekvenční odezvy mezi 1 a 4 kHz a zároveň výrazně snižuje zkreslení v tomto rozsahu. Registr středního pásma těží z pozoruhodné neutrality.

Neutrální indukční obvod: Stabilizace magnetického pole byla výzvou, kterou bylo třeba překonat, aby se zabránilo harmonickému zkreslení a intermodulaci. Provedený výzkum umožnil inženýrům společnosti Focal přijít s extrémně stabilním magnetickým obvodem.

BI-AMPLIFIKACE
Scala Utopia Evo nyní nabízí bi-amplifikaci. Bi-amping je nyní možný díky oddělení basového a středového/výškového registru, stejně jako u dvou špičkových reproduktorů této řady.

Nejnáročnější milovníci hudby si budou moci zvuk vyladit individuálním nastavením registrů v závislosti na požadované zvukové architektuře. Z tohoto důvodu jsou reproduktory vybaveny dvojitou svorkovnicí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupové
Záruka: 2 roky