FOCAL UTOPIA 2022 NEW

Značka: Focal
124 990 Kč / ks
2 - 3 pracovní dny

Detailní informace

Detailní popis produktu

Utopia obsahuje širokopásmové měniče s kopulkou z čistého beryllia ve tvaru písmene 'M', zcela otevřenou na zadní straně. Inženýři Focal se chopili příležitosti a poskytli poslechový zážitek z nejlepších reproduktorů Focal! Výsledkem je sada měničů, které pracují s nulovou aktivní nebo pasivní ekvalizací v rozsahu od 5 Hz do více než 50 kHz. Sluchátka zcela zmizí a zanechají za sebou pouze reprodukci zvukového signálu, který ve své čistotě nemá konkurenci.
Inženýři Focal také vyvinuli kmitací cívku – ústřední část měniče reproduktoru spolu s membránou – vyrobenou z mědi pro spolehlivost a hliníku pro lehkost: evoluce, která je synonymem obnoveného zvukového podpisu a je jako vždy nekompromisní.

NOVÝ VZHLED, PŘEPRACOVANÝ DESIGN
Sluchátka Utopia jsou kombinací střízlivosti a kultivovanosti. Přijímají estetiku otevřených (Clear Mg) a uzavřených (Stellia a Celestee) sluchátek Focal a jsou ozdobena mřížkami se strukturou ve tvaru medové plástve na vnější a vnitřní straně náušníků. Kromě prstenců v barvě černého chromu – nyní připevněné zevnitř – přináší jemné a sofistikované estetické detaily, jako jsou červené záblesky budicí jednotky měničů reproduktorů a Yin & Yang viditelný na vnějším plášti, symbolizující design a technologii v dokonalé harmonii.
 
Nejvyšší komfort a nejkvalitnější materiály
ŽÁDNÝ DETAIL NENÍ PŘÍLIŠ MALÝ
Sluchátka Utopia jsou vyrobena z nejkvalitnějších, sofistikovaných materiálů. Hlavový most vyrobený z kovaného recyklovaného uhlíku poskytuje elegantní styl a zároveň sluchátka odlehčuje a rovnoměrněji rozkládá jejich váhu na hlavu.
Čelenka z pravé kůže a perforované náušníky z paměťové pěny – rovněž orámované kůží – poskytují pohodlí a měkkost. A konečně, jedinečná sluchátka si zaslouží špičkové příslušenství: Utopia se dodává v pouzdře z umělé kůže s tepelně tvarovaným přenosným pouzdrem a dvěma vysoce kvalitními kabely (3 m a 1,5 m) pro domácí použití se zesilovačem nebo na cestách s konektory Lemo® a adaptérem Jack.  

PŘÍSLUŠENSTVÍ A KABELY NEJVYŠŠÍ TŘÍDY

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VLASTNOSTI
typ: sluchátka přes uši, vzadu otevřená
impedance: 80 ohmů
citlivost: 104 dB SPL / 1 mW @ 1 kHz
THD: < 0,2 % @ 1 kHz / 100 dB SPL
frekvenční rozsah: 5Hz - 50kHz
membrána: 1 9/16" (40 mm) čisté berylium, tvar písmene 'M'
kabely v balení: 1x 1,5m kabel s 1x 1/8" (3,5 mm) asymetrickým TRS Jack a 2x Lemo® konektory, 1x 3m kabel s 1x vyváženým 4pinovým XLR a 2x Lemo® konektorem, 1x Jack 1 adaptér / 8"( 3,5 mm) - 1/4" (6,35 mm)
pouzdro: 250 x 240 x 120 mm

test v CZ: https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/sluchatka/4148-focal-utopia-2022

 

Doplňkové parametry

Kategorie: SLUCHÁTKA
Záruka: 2 roky