Harbeth Monitor 40.3 XD

Značka: Harbeth
552 990 Kč / pár
2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny Zvolte variantu
Varianta

Detailní informace

Detailní popis produktu

Absolutní vrchol konstrukce reproduktorů


DOPORUČOVÁN JAKO "NEJHUDEBNĚJŠÍ MONITOR VŠECH DOB
Výsledek vášnivé a neúnavné snahy o dokonalost zvuku. Tato nová generace Harbeth, postavená na úspěchu celosvětově oceněného modelu M40.2 40th Anniversary, dosahuje skokového zlepšení v podání výkonu. Ohromující realismus, expanzivní basy a realistická transparentnost přináší dokonalý zážitek i těm nejkritičtějším posluchačům.

M40.3 XD, který se přizpůsobí širokému spektru poslechových prostředí, je přesný v celém zvukovém pásmu, emocionálně poutavý a snadno ovladatelný, posouvá uznávaný zvuk Harbeth na novou úroveň.

Připravte se na skutečný hudební požitek, jaký jste ještě nezažili.

Firma Harbeth je jedním z nejstarších výrobců reprosoustav ve Velké Británii, představuje absolutní světovou špičku z pohledu muzikálnosti reprodukce.

Nová generace Harbeth, postavená na úspěchu celosvětově oceňovaného modelu M40.2

Třípásmové reproduktory 300mm basový měnič Harbeth 200 mm Harbeth RADIAL2 ™ středový 25mm výškový reproduktor chlazený ferrofluidem

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Regálové
Záruka: 2 roky
Citlivost: 650 W
Frekvenční odezva: 35Hz-20kHz +/-3dB v otevřeném prostoru, s krycí mřížkou
Hmotnost: 38 kg/ks
Impedance: 6 Ohm
Rozměry (š x v x h): 432 x 750 x 388 mm (+12mm pro krycí mřížku a reproduktorové terminály)
Doporučený výkon zesilovače: široká škála zesikovačů, minimálně 35W/kanál
Typ konektorů: Dva 4mm pozlacené terminály na banánky mebo kabel

Společnost Harbeth, kterou v roce 1977 založil bývalý výzkumný inženýr BBC Dudley Harwood, se proslavila popularizací použití polypropylenových měničů v konstrukci reproduktorů a výrobou slavného studiového monitoru BBC LS3/5A.

Současný majitel a hlavní konstruktér Alan Shaw koupil společnost od Harwooda v roce 1986 a od té doby se společnost výrazně prosadila při navrhování reproduktorů monitorového typu, které vycházely z některých původních technických koncepcí reproduktorů BBC, ale byly výrazně aktualizovány a zdokonaleny.

V devadesátých letech získala společnost Harbeth grant od britské vlády na návrh nového polypropylenového materiálu pro membrány wooferů a přišla s patentovanými měniči RADIAL (nyní RADIAL2), které se dodnes používají ve všech reproduktorech.

Reproduktory Harbeth se navrhují i vyrábějí v anglickém Sussexu. Také woofery RADIAL jsou vyráběny přímo ve firmě, zatímco ostatní díly, jako například výškové reproduktory, jsou dodávány od renomovaných výrobců.

Reproduktory Harbeth využívají tenkostěnnou konstrukci reproduktorů, kterou proslavila BBC. Skříně jsou lehčí než většina reproduktorů této velikosti, což umožňuje určitý pohyb skříně s velmi specifickým a strategickým tlumením, nikoliv snahu tlumit všude kolem.

Každý model je také ozvučen samotným Shawem, zejména s důrazem na reprodukci mluveného slova. Shawova filozofie je taková, že přesvědčivé podání řeči je jednou z nejtěžších věcí, které může hlasitý reproduktor zvládnout, a každý reproduktor, který dokáže přesvědčivě reprodukovat lidský mluvený hlas, již překonal hlavní tónovou překážku zvukové reprodukce.