Harbeth P3ESR XD

Novinka K poslechu ve studiu
Značka: Harbeth
84 900 Kč / pár 84 900 Kč / pár 84 900 Kč / pár 87 900 Kč / pár 84 900 Kč / pár od 84 900 Kč / pár
2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny 2 - 3 pracovní dny Zvolte variantu
Varianta

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mezi britskými hi-fi reproduktory snad není slavnější značky. Reproduktory Harbeth jsou známé svými věrnými středními frekvencemi, přesností barvy zvuku, sametově hladkým horním koncem a obrovským trojrozměrným zvukovým polem. Modely Harbeth jsou naprosto zábavné, hudebně uspokojivé a zcela poutavé. Vřele doporučujeme! - Galen Carol

ZDALEKA NEJLEPŠÍ ITERACE "BBC MINI-MONITORU
Vývojový tým společnosti Harbeth opět nově definoval možnosti tohoto reproduktoru pro jakékoli použití.

Dokončený redesign maximalizuje výkonový potenciál exkluzivní 110mm kuželové technologie Harbeth RADIAL2™ - přináší dechberoucí transparentnost, přesné basy a dynamickou integraci v celém zvukovém spektru.

P3ESR XD je pravděpodobně jedním z nejpokročilejších reproduktorů ve své třídě, je možné jej použít v širokém spektru poslechových prostředí a je optimalizován tak, aby představoval snadnou elektrickou zátěž i pro zesilovače s nízkým výkonem.

Připravte se na nové zážitky ze své hudební sbírky z jednoho z nejpřelomovějších reproduktorů, které kdy společnost Harbeth vydala.

 

Test v Hifi Voice  předchozí verze Harbeth P3ESR: https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-regalove/346-harbeth-p3esr

Doplňkové parametry

Kategorie: Regálové
Záruka: 2 roky
Citlivost: 83dB/2.83V/1m axial
Frekvenční odezva: 75Hz – 20kHz, ±3dB
Impedance: 6 Ohm
Rozměry: 306 x 190 x 184 mm
Měniče: 110mm Harbeth RADIAL2™ bass/mid;, 19mm ferrofluid-cooled tweeter
Váha ks: 6,1 kg

Společnost Harbeth, kterou v roce 1977 založil bývalý výzkumný inženýr BBC Dudley Harwood, se proslavila popularizací použití polypropylenových měničů v konstrukci reproduktorů a výrobou slavného studiového monitoru BBC LS3/5A.

Současný majitel a hlavní konstruktér Alan Shaw koupil společnost od Harwooda v roce 1986 a od té doby se společnost výrazně prosadila při navrhování reproduktorů monitorového typu, které vycházely z některých původních technických koncepcí reproduktorů BBC, ale byly výrazně aktualizovány a zdokonaleny.

V devadesátých letech získala společnost Harbeth grant od britské vlády na návrh nového polypropylenového materiálu pro membrány wooferů a přišla s patentovanými měniči RADIAL (nyní RADIAL2), které se dodnes používají ve všech reproduktorech.

Reproduktory Harbeth se navrhují i vyrábějí v anglickém Sussexu. Také woofery RADIAL jsou vyráběny přímo ve firmě, zatímco ostatní díly, jako například výškové reproduktory, jsou dodávány od renomovaných výrobců.

Reproduktory Harbeth využívají tenkostěnnou konstrukci reproduktorů, kterou proslavila BBC. Skříně jsou lehčí než většina reproduktorů této velikosti, což umožňuje určitý pohyb skříně s velmi specifickým a strategickým tlumením, nikoliv snahu tlumit všude kolem.

Každý model je také ozvučen samotným Shawem, zejména s důrazem na reprodukci mluveného slova. Shawova filozofie je taková, že přesvědčivé podání řeči je jednou z nejtěžších věcí, které může hlasitý reproduktor zvládnout, a každý reproduktor, který dokáže přesvědčivě reprodukovat lidský mluvený hlas, již překonal hlavní tónovou překážku zvukové reprodukce.