Harbeth P3ESR XD

Značka: Harbeth
84 900 Kč / pár
2 - 3 pracovní dny

Detailní informace

Detailní popis produktu

Firma Harbeth je jedním z nejstarších výrobců reprosoustav ve Velké Británii, představuje absolutní světovou špičku z pohledu muzikálnosti reprodukce. Harbeth P3ESR XD -  mistrovká ukázka MINI-MONITORU BBC. Jedná se pravděpodobně jeden z nejpokročilejších reproduktorů ve své třídě.

P3ESR ​​XD je určen pro použití v široké škále poslechových prostředí a je optimalizován tak, aby poskytoval snadnou kontrolu zatížení i zesilovačům s nízkým výkonem. Technické vlastnosti: 110 mm Harbeth RADIAL2 ™ basy / středy; 19mm výškový reproduktor chlazený ferrofluidem

Frekvenční odezva 75 Hz - 20 kHz, ± 3 dB , mřížka osazena Impedance 6 ohmů

Citlivost 83 dB / 2,83 V / 1 m

Zesilovač: konstrukce Harbeth zaručuje spolupráci s širokou škálou zesilovačů - doporučeno od 15 W / kanál

Výkon 50W

Rozměry 306 x 190 x 184 mm (+ 12 mm s mřížkou)

Konektory Dva 4mm značkové Harbeth

Hmotnost 6,1 kg Prostor - odstup od zadní stěny Ideálně> 30 cm

Barva mřížky: Černá

Test v Hifi Voice  předchozí verze Harbeth P3ESR: https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-regalove/346-harbeth-p3esr

Provedení: Olive Ash - 87.990,- Kč, Rosewood - 89.490,- Kč

Doplňkové parametry

Kategorie: Regálové
Záruka: 2 roky

Společnost Harbeth, kterou v roce 1977 založil bývalý výzkumný inženýr BBC Dudley Harwood, se proslavila popularizací použití polypropylenových měničů v konstrukci reproduktorů a výrobou slavného studiového monitoru BBC LS3/5A.

Současný majitel a hlavní konstruktér Alan Shaw koupil společnost od Harwooda v roce 1986 a od té doby se společnost výrazně prosadila při navrhování reproduktorů monitorového typu, které vycházely z některých původních technických koncepcí reproduktorů BBC, ale byly výrazně aktualizovány a zdokonaleny.

V devadesátých letech získala společnost Harbeth grant od britské vlády na návrh nového polypropylenového materiálu pro membrány wooferů a přišla s patentovanými měniči RADIAL (nyní RADIAL2), které se dodnes používají ve všech reproduktorech.

Reproduktory Harbeth se navrhují i vyrábějí v anglickém Sussexu. Také woofery RADIAL jsou vyráběny přímo ve firmě, zatímco ostatní díly, jako například výškové reproduktory, jsou dodávány od renomovaných výrobců.

Reproduktory Harbeth využívají tenkostěnnou konstrukci reproduktorů, kterou proslavila BBC. Skříně jsou lehčí než většina reproduktorů této velikosti, což umožňuje určitý pohyb skříně s velmi specifickým a strategickým tlumením, nikoliv snahu tlumit všude kolem.

Každý model je také ozvučen samotným Shawem, zejména s důrazem na reprodukci mluveného slova. Shawova filozofie je taková, že přesvědčivé podání řeči je jednou z nejtěžších věcí, které může hlasitý reproduktor zvládnout, a každý reproduktor, který dokáže přesvědčivě reprodukovat lidský mluvený hlas, již překonal hlavní tónovou překážku zvukové reprodukce.