IsoTek V5 Elektra

K poslechu ve studiu
Značka: IsoTek
36 990 Kč / ks
Skladem 2 - 3 pracovní dny Zvolte variantu
Varianta

Detailní informace

Detailní popis produktu

IsoTek V5 Elektra přináší mnohokrát oceňované několikanásobné a individuální čištění sítě pro jednotlivé zásuvky do cenově dostupné úrovně. Filtr V5 Elektra se proto stává jedním z nejlepších řešení, co lze aktuálně na trhu sehnat v poměru cena/výkon.

IsoTek V5 Elektra je nový základní síťový filtr pro čištění napájecího napětí AV techniky se standardní šířkou komponentu. Má šest nezávislých výstupních zásuvek se samostatnými filtry, které minimalizují vzájemnou kontaminaci rušením napájených koponentů. Masivní kovová skříňka Elektry má 450 mm na šířku, 350 mm do hloubky a 106 mm na výšku. Filtr je vybaven dvěma výstupy s možností zatížení vysokým proudem - zesilovač, subwoofer a pod., které mají dvoustupňovou filtraci s vysokým proudovým zatížením, která se skládá z tlumivky a dvojitého Pi filtru. Čtveřice výstupních zásuvek se středním proudovým zatížením - pro zdrojové komponenty mají vzájemně nezávislé čištění šestistupňovým delta filtrem. Útlum rušení dosahuje téměř 20 dB na 1 kHz a 40 dB na 10 kHz (referenční zátěž 600 Ω), což je desetkrát lepší než doporučený standard. Dalších pět nezávislých filtračních stupňů je spolu se systémem IsoTek Adaptive Gating umístěno mezi každým výstupem. Systém který je dvojnásobný oproti systému EVO3 Aquarius, je navržen tak, aby eliminoval vzájemnou kontaminaci diferenciálním rušením mezi výstupními zásuvkami.

 • Vhodný pro všechny audio a AV systémy
 • Odstranění symetrického a diferenciálního síťového rušení a šumů
 • Útlum šumu a rušení RFI 55 dB
 • 6 optimalizovaných obvodů pro filtraci výstupů
 • 4 nezávislé zásuvky pro zdrojové komponenty (5 A)
 • 2 nezávislé 10 A výstupy pro přístroje s velkým odběrem
  výkonové zesilovače, subwoofery, aktivní reproduktory a pod.
 • Snadná výměna pojistek
 • Instalovaná ochrana proti přepěťovým špičkám s proudovou kapacitou 67 500 A
 • Individuelní paprskové uzemění
 • Vnitřní kabeláž postříbřenými měděnými pevnými vodiči
  s virtuálním vzduchovým dielektrikem FEP
 • Výstup "System Link" pro možnost rozšíření o další filtr
  při zachování referenčního zemění
 • Napájecí kabel IsoTek EVO3 Initium součástí dodávky

Síťový filtr IsoTek Elektra spojuje šest výkonových čistících filtrů v jedné krabici. Většina výkonových filtrů spojuje výstupní zásuvky dohromady v sériovém zapojení a to je chyba. Diferenciální šum a rušení vytvořený připojenou zátěží - AV komponenty, se bude křížově břenášet mezi výstupními zásuvkami. Zapojení IsoTek V5 Elektra se separátním filtrem pro každou výstupní zásuvku tomu brání. Šum a rušení přicházející z rozvodné sítě i šum a rušení které produkují napájecí zdroje připojených komponent je díky více stupňům čištění pro každou výstupní zásuvku omezen na minimum.

Elektrická architektura a provedení V5 Elektra je v souladu s vysokým standardem přístrojů IsoTek. Konstrukce a topologie desky s plošnými spoji (PCB) má dvojnásobnou tloušťku mědí než se běžně používá a pro snížení odporu a zvýšení vodivosti je ještě postříbřena. Na pozicích důležitých pro čistící výkon je deska osazena nově navrženými součástkami vyvinutými týmem IsoTek, které mají oproti součástkám použitým v řadě EVO3 nižší tolerance, přesnější indukčnosti a větší proudovou kapacitu. Nové filtrační obvody používají cívky s dvojnásobnou indukčností a o 40 % vyšší proudovou zatižitelností ve srovnání s EVO3 Aquarius. To přispívá k otevřenější a působivější zvukové scéně, čitelnější mikro dynamice a větším detailům s bezprostřednějším načasováním. Nová kostrukce má podstatně snížené odpory v cestě průchozího proudu (DCR). Cílem snažení týmu konstruktérů společnosti IsoTek je snížit u přístrojů odpor DCR tak, aby přiblížil ideální nulové hodnotě.

Tato vylepšení umožní bez problémů odebírat z napájecího filtru V5 Elektra celkový proud 10 A trvale a 16 A ve špičce, což jsou hodnoty stanovené normou pro 10 A zařízení.

Topologie zapojení výstupů KERP © (Kirchhoff's Equal Resistance Path) zajišťuje stejný odpor a stejnou dodávku energie do všech zásuvek. Vnitřní kabeláž je provedena v nejvyššího standardu postříbřenými vodiči s průřezem 2mm2z čisté 6n bezkyslíkaté mědi, které mají nízký odpor a snesou vysoký proud. Izolace vodičů - dielektrikum je z fluorovaného etylenpropylenu (FEP), který se používá v letectví nebo kosmonautice. Vyznačuje se velmi nízkým dielektrickým odporem, proto je téměř ideální na izolaci vodičů vnitřní kabeláže napájecích systémů.

Kromě toho má V5 Elektra vysokou kapacitu přepěťové ochrany - 67 500 A, která chrání napájená zařízení prostřednictvím sekvenčního nedestruktivního ochranného systému IsoTek. V5 Elektra také obsahuje zásuvku System Link, která umožňuje rozšířit počet výstupů připojením dalších jednotek při zachování hvězdicové zemní reference. Vnitřní kabeláž produktů IsoTek je shodná s řadou napájecích kabelů IsoTek. Jednou z kritických, ale přehlížených oblastí v rámci audia je shoda kvalitativní kategorie - konstrukce a materiálových vlastností napájecích a signálových kabelů.
Součástí dodávky je také oceněný napájecí kabel IsoTek Initium.

Rozměry: 450 x 106 x 350mm

Hmotnost: 9kg

Barevné varianty: černá / stříbrná

Test CZ: https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/prislusenstvi-a-doplnky/3931-isotek-v5-elektra

Doplňkové parametry

Kategorie: Síťové filtry
Záruka: 2 roky
Dodávané příslušenství: Přívodní kabel Initium EVO3
Hmotnost: 9kg
Rozměry (š x v x h): 450 x 106 x 350 mm
Celkem k dispozici napájení (230 V): 2 300 W
Počet vstupů: 6 + System Link pro řetězení
Potlačení RFI: 55 dB
Proudová kapacita přepěťové ochrany: 67 500 A špičkově
Proudová zatížitelnost: Výstupy 1-2 10 A / 2300 W celkem, Výstupy 3 - 6 5A / 1150 W celkem
Síťové napětí: 100-240V / 50-60Hz
Síťový přívod: 10 A IEC C14