JBL L82 CLASSIC Black Edition

Akce
Značka: JBL
74 990 Kč –20 %
jbl l82 classic black edition 2 pasmove vintage reprosoustavy cerny piano lak
74 990 Kč –20 % 59 990 Kč / ks
2 - 3 pracovní dny

Detailní informace

Detailní popis produktu

Legendy JBL v limitované černé edici - naprosto jedinečné Cool reproduktory

Společnost JBL založil J. B. Lansing v roce 1946 v Northridge v Kalifornii (USA). Už od svých počátků se prosazovala s výrobou kvalitních zvukových aparatur, od sluchátek až po klasické reproduktory. Výrobky JBL jsou dnes využívány v profesionálních nahrávacích studiích, ozvučují většinu kin v USA a množství hudebních sálů po celé Evropě. Bez nadsázky nejoblíbenějším a taky nejprodávanějším produktem vyrobeným touto společností jsou reprosoustavy JBL L100. Dnes bychom řekli, že jsou legendou a jednoznačným bestsellerem. Nyní přichází JBL s jedinečnou nabídkou reirkarnace těchto ikonických reproduktorů ve speciální limitované edici v černém piano laku - JBL Classic Black Edition - reprosoustavy jako žádné jiné - opravdový originál.

JBL L82 Classic Black edition jsou reprosoustavy pro skalní fanoušky JBL, kteří chtějí produkt reprezentující DNA této americké společnosti tak, jako žádný jiný. To platí pro nezaměnitelný vzhled i technologie. Velmi specifická černá pěnová mřížka Quadrex je charakteristickým znakem, stejně jako elegantní, hranatý tvar ozvučnice s povrchovou úpravou tvořenou několika vrstvami černého laku ve finální vysoce lesklé úpravě. Zvýrazněné černé logo JBL se zlatými akcenty na mřížce a černo-zlaté štítky na ovladačích úrovně i na zadní straně je specialitou Black Edition. 

Oproti standardnímu modelu L82 Classic však nedošlo v Black Edition pouze k designovým úpravám. Inženýři JBL provedli také několik technologických aktualizací, které vyztužují ozvučnici a vylepšují výhybku. Také u basového měniče došlo k upgrade, který se projevil zlepšením linearity a snížením zkreslení. Upraveny byly i výškový a středotónový menič, což přineslo další zlepšení výkonu. Black Edition tedy není jen kosmetickou metamorfózou, ale zní kultivovanějí a také o něco jemněji ve středech a výškách, vytváří ještě otevřenější scénu a nízké tóny získali na autorite a kontrole. Díky nové svorkovnici, která nyní obsahuje dvě sady prémiových pozlacených terminálů pro bezpečné připojení k různým reproduktorovým kabelům a konektorům, se také rozšiřují možnosti připojení pro systémy Bi-Amp a Bi-Wire.

Výsledkem jsou vzhledově atraktivní vintage reprosoustavy s otevřeným zvukem a překvapivým dynamickým rozsahem. Přesný a pevný bas potěší nejen příznivce klasického rock and rollu, jemnost a cit pro detail pohladí milovníky akustické hudby, jazzu i klasiky a brilantní středy nadchnou ty, kdo obdivují čistý a věrný vokál. JBL L82 Classic Black Edition svým zvukem potěší všechny kdo žijí hudbou. 

Robustní skříňi reproduktoru dominuje široká přední ozvučnice osazená 8" (200 mm) středobasovým reproduktorem s litým rámem a bílou membránou z čisté buničiny zavěšenou na pryžovém závěsu. O vysoké frekvence se stará 1" (2,5 cm) výškový reproduktor s titanovou kalotou ve speciálním zvukovodu spojeném s akustickou čočkou. Jednou z mnoha předností je, že díky konstrukci a kvalitě návrhu i zpracování jsou schopné tyto reprosoustavy přehrávat hudební materiál s vysokou úrovní hlasitosti a minimálním zkreslením. Tuto přednost jistě ocení všichni milovníci dynamické rockové hudby, kteří si rádi užívají poslech "na plno". Narozdíl od mnohé konkurence však u L82 CLASSIC Black Edition nepřijdete o jemné nuance ani při reprodukci s nízkou úrovni hlasitosti, což potěší každého, kdo rád poslouchá pozdě v noci nebo nechce rušit své sousedy.

Na přední stěně ozvučnice je i výstup optimálně vyladěného bassreflexu a netradiční ovladač, který dnes již jen zřídka najdete na jakémkoli současném reproduktoru. Jedná se o vysokofrekvenční útlumový prvek, který umožňuje samostatně nastavit výstupní úroveň výškového reproduktoru. To může být velmi užitečné při experimentování s umístěním reprosoustav nebo v případech, kdy výsledný zvuk ovlivňuje blízkost stěny nebo rohu a v poslechovém prostoru vykazuje tonální zkreslení.

Celkově je konstrukce velmi robustní - přední ozvučnice je 2,5 cm silná a boční stěny mají tloušťku 1,9 cm.  Ve střední části je strategicky umístěná výztuha ve tvaru písmene "V", která zajišťuje potřebnou tuhost skříně v nejkrytičtějších místech. Celý vnitřní prostor je vyplněn silnou vrstvou tlumícího materiálu typu dacron, který účinně absorbuje vnitřní tlakové vlny.

Reproduktory JBL L82 Classic Black Edition jsou ideálně dimenzovány pro menší a střední místnosti a dokáží být velmi univerzální. Lze je využit jako Hi-Fi reproduktory pro domácí stereo systém nebo jako reproduktory pro systém domácího kina. Vždy budou zárukou přesné a detailní reprodukce a za všech okolností skvělou volbou. Nabízejí vysoký výkon i citlivost a díky tomu dokáží lehce zvládnout např. dynamiku zvuku živého rockového koncertu. Impedance 4 Ω znamená, že tyto reproduktory budete moci bez problémů používat s většinou zesilovačů i AVR receiverů a zároveň získáte vyšší špičkový výkon oproti standardním 8 Ω reproduktorům.

Reprosoustavy JBL L82 Classic Black Edition nabízeny s černou přední krycí mřížkou "Quadrex" ze speciálního pěnového materiálu. Pěna mřížky je poměrně silná, avšak stále akusticky velmi dobře průzvučná a chrání reproduktory před náhodným poškozením.

Ačkoliv jsou JBL L82 Classic Black Edition prezentovány jako regálové reprosustavy, předpokládá se, vzhledem k jejich rozměrům, spíše umístění přímo na podlaze nebo ještě lépe na speciálních kovových stojanech designovaných přímo pro tento konkrétní reproduktor. Originální stojany JS-80 jsou k dispozici jako samostatné příslušenství. S jejich využitím budou reproboxy umístěny nejen výš od země, ale budou zároveň také optimálně nakloněny v úhlu 7° a směrovány na uši sedícího posluchače.

L82 classic Black Edition budou dostupné pouze po omezenou dobu do vyprodání vyrobených zásob. Nabízejí kombinaci originality, jedinečnosti a luxusu v designu

Systém: 2-pásmový
Dělící kmitočet: 1,7 kHz
Basový reproduktor: 8" (200 mm), membrána z čisté buničiny
Výškový reproduktor: 1" (25 mm), titanová kalota s mělkým zvukovodem
Impedance: 8 Ω
Doporučený výkon zesilovače: 25 až 150 W
Citlivost: 88 dB / 1 m / 2,83 V
Frekvenční odezva: 44 Hz - 40 kHz (- 6 dB)
Rozměry (š x h x v): 281 mm x 315,5 mm x  472,8 mm
Hmotnost: 12,7 kg / ks

Doplňkové parametry

Kategorie: Regálové
Záruka: 2 roky