KEF R11 Meta

Akce Novinka K poslechu ve studiu
Značka: KEF
161 980 Kč –17 %
R11 Meta White 1 2000x
161 980 Kč –17 % 132 980 Kč / ks
2 - 3 pracovní dny Skladem 2 - 3 pracovní dny Zvolte variantu
Varianta

Uni-Q 12. generace

Detailní informace

Detailní popis produktu

Společnost KEF převzala celou řadu skvělých technologií z mnohem dražších reproduktorů Reference Meta a zahrnula je do nové řady R Meta s úžasnými výsledky.

Měnič Uni-Q, který má výškový a středový reproduktor v jedné sestavě, poskytuje mnohem širší „sweet spot“ a přesnější zvuk, než si dokážete představit.

R11 Meta váží přes 80 kg a se svými 4 hybridními hliníkovými kužely a 12. generací reproduktorů Uni-Q je to pořádný věžový reproduktor. Ty sice vyžadují určitý prostor kolem sebe, aby se otevřely, ale dokážou to rozjet!

Material Absorbtion Technology, neboli MAT, kulatá deska za jednotkou Uni-Q, má na jedné straně vyfrézovaný složitý labyrintový vzor. Vzor je tvarován tak, aby pohlcoval nežádoucí frekvence a odváděl nežádoucí zvuk ze zadní části měniče. KEF jej popisuje jako akustickou černou díru. Až 99 procent nežádoucích frekvencí v rozsahu 620 Hz až 40 kHz může být odstraněno, což má mimo jiné za následek o 40 procent lineárnější frekvenční odezvu.

MAT je k dispozici pro všechny modely nové řady R. Od vlajkové lodi R11 Meta až po kompaktní R3 Meta. Model R7 Meta, který zde testujeme, je druhým největším v řadě, ale k dispozici je také model R5 Meta v tenčí ozvučnici, dva středové reproduktory nazvané R6 a R2 Meta a R8 Meta, což je dvojice reproduktorů Dolby Atmos pro domácí kino.

Vlajkové modely R11 Meta a R7 Meta používají stejné měniče, zatímco R11 Meta má v každém reproduktoru čtyři 16,5cm woofery, R7 Meta má dvojici stejných měničů v kompaktnější podlahové ozvučnici. Stejně jako ostatní modely jsou vybaveny čelními mřížkami s plným textilním potahem, které se magneticky připevňují..

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupové
Záruka: 2 roky
Citlivost: 90 dB (2.83V/1m)
Frekvenční odezva: 46 - 28 000 Hz
Hmotnost: 36.5 kg
Impedance: 4 Ω
Rozměry ( š x v x h ): 200 x 1249 x 384
Dělící frekvence: 330 Hz, 2500 Hz
Technologie: 3-pásmová podlahová reprosoustava

KEF je zkratka pro britskou společnost KEF Electronics, která se zabývá výrobou a prodejem kvalitního audio a hifi techniky. Společnost byla založena v roce 1961 a od té doby se stala jednou z předních světových značek v oboru zvukového vybavení.

KEF nabízí široký sortiment produktů, včetně reproduktorů, zvukových soustav, sluchátek, zesilovačů a dalšího audio zařízení. Společnost se specializuje na výrobu vysokokvalitního zvukového vybavení pro domácí kino a hifi systémy, které jsou určeny pro náročné uživatele, kteří očekávají vynikající zvukový výkon a nejlepší zážitek z poslechu hudby.

KEF se proslavil svými inovativními technologiemi a patentovanými designy reproduktorů, které pomáhají vytvářet vysoce kvalitní a autentický zvuk. Společnost se snaží o neustálé zlepšování svých produktů a o to, aby zákazníkům poskytla vynikající zvukový zážitek.

V současné době se KEF řadí mezi přední světové značky v oboru audio a hifi techniky a je respektována pro svou kvalitu, inovace a dlouhou historii v tomto odvětví.