KEF R5 Meta

Akce
Značka: KEF
87 980 Kč –14 %
r5 04
87 980 Kč –14 % 75 180 Kč / pár
2 - 3 pracovní dny

12. generace

Detailní informace

Detailní popis produktu

Inženýři společnosti KEF nevěří na kompromisy. Model R5 Meta, navržený speciálně pro menší prostory nebo jako surround reproduktory v dokonalém systému domácího kina, je sice o něco menší, ale jeho 130mm (5,25") basové měniče stále produkují mimořádně čisté basy. Štíhlý a elegantní model R5 Meta obsahuje také stejnou soustavu měničů Uni-Q jako jeho větší bratři, přičemž 125mm (5 palců) středotónový měnič a 25mm (1 palec) hliníkový kopulovitý výškový reproduktor produkují neuvěřitelnou úroveň detailů.

 Skvělá věž pro menší místnosti

Sloupový reproduktor R5 Meta není náročný na prostor, což vám dává velkou flexibilitu při jejím umístění. Zvuková scéna, kterou vytvářejí s reproduktorem Uni-Q, je prostě vynikající.

 Špičkový zvuk KEF

Ve všech sedmi modelech řady R se nachází na míru vyrobená soustava reproduktorů Uni-Q 12. generace s technologií MAT, která poskytuje neuvěřitelně detailní výkon. Je výsledkem desetiletí nashromážděných zkušeností v kombinaci s použitím nejmodernějších simulačních a analytických nástrojů, které se podílejí na výjimečném výkonu řady R.

 Soustava reproduktorů Uni-Q byla přepracována tak, aby maximalizovala zlepšení výkonu, které MAT přináší. Kuželový vlnovod, který spojuje kopulku výškového reproduktoru s novým metamateriálovým absorbérem, byl speciálně navržen na míru pro tento reproduktor na základě jeho hloubky. Přepracovaný tlumič mezery výškového reproduktoru strategicky umisťuje dva prstence z porézního materiálu, které účinně krotí rezonance a nedokonalosti, čímž výrazně zlepšuje detaily a čistotu zvuku.

 Konstrukce středotónového měniče s velmi nízkým zkreslením využívá měděný kroužek zapuštěný do mezery motoru, který minimalizuje indukčnost a změny indukčnosti s polohou cívky. Tím se snižuje THD ve středním pásmu a snižuje se tepelná komprese, což vede k vyšší účinnosti.

 Flexibilní oddělovací šasi poprvé použité u nejnovějších reproduktorů Blade a The Reference je použito u soustavy měničů Uni-Q, což výrazně snižuje zabarvení zvuku způsobené přenosem vibrací středotónových reproduktorů do ozvučnice a zároveň řeší problém dodatečného zvuku vytvářeného košem měniče, ke kterému dochází při tradičních metodách oddělování. Funguje tak, že odděluje masivní středotónový měnič od šasi Uni-Q a rozptyluje jeho vibrace dříve, než se mohou přenést do ozvučnice a být vyzařovány jako nežádoucí zvuk.

 Tyto inovace dohromady zajišťují, že zvuk řady R by měl být ještě transparentnější a realističtější, než bylo dosud možné slyšet.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupové
Záruka: 2 roky

KEF je zkratka pro britskou společnost KEF Electronics, která se zabývá výrobou a prodejem kvalitního audio a hifi techniky. Společnost byla založena v roce 1961 a od té doby se stala jednou z předních světových značek v oboru zvukového vybavení.

KEF nabízí široký sortiment produktů, včetně reproduktorů, zvukových soustav, sluchátek, zesilovačů a dalšího audio zařízení. Společnost se specializuje na výrobu vysokokvalitního zvukového vybavení pro domácí kino a hifi systémy, které jsou určeny pro náročné uživatele, kteří očekávají vynikající zvukový výkon a nejlepší zážitek z poslechu hudby.

KEF se proslavil svými inovativními technologiemi a patentovanými designy reproduktorů, které pomáhají vytvářet vysoce kvalitní a autentický zvuk. Společnost se snaží o neustálé zlepšování svých produktů a o to, aby zákazníkům poskytla vynikající zvukový zážitek.

V současné době se KEF řadí mezi přední světové značky v oboru audio a hifi techniky a je respektována pro svou kvalitu, inovace a dlouhou historii v tomto odvětví.