Musical Fidelity M3x Vinyl

33 990 Kč / ks
2 - 3 pracovní dny

Detailní informace

Detailní popis produktu

Musical Fidelity M3x Vinyl - stříbrné nebo černé provedení

Gramofonový předzesilovač Musical Fidelity M3x ViNYL je navržen tak, aby vás neobtěžoval žádnými limity. Konektivita je přímočará, v nabídce je pouze jeden vstup a výstup. Vstup nemůže být ani v náročných podmínkách přetížen a výstup omezen ve schopnosti dodávat špičkový zvuk. M3x ViNYL lze nastavit na MM nebo MC přenosky a přesné zatížení. Tento model nabízí nejmodernější technické a zvukové přednosti, stejně jako M6x ViNYL, ale za stále ještě dosažitelnou cenu.
Klíčové vlastnosti gramofonového předzesilovače Musical Fidelity M3x ViNYL:
MM a MC vstup s nastavením zátěže
Diskrétní obvody pro neutrální a věrný zvuk
Speciální toroidní trafo vyrobené pro gramofonové zesilovače
Absolutně nulová spotřeba energie v pohotovostním režimu
Rozdělené pasivní RIAA a DECCA EQ
Robustní hliníkový přední panel a kovové šasi
Minimální elektromagnetické rušení od napájecí sekce
Velké šasi umožňuje dostatečný prostor pro oddělení napájecí a zesilovací části
Musical Fidelity M3x ViNYL je vyroben v EU
Přednosti diskrétních obvodů
Diskrétní obvod se skládá z elektronických součástek, které jsou nesourodými, samostatnými zařízeními, nazývanými také diskrétní součástky. Mohou to být „pasivní“ komponenty, jako jsou odpory, kondenzátory a induktory, stejně jako „aktivní“ komponenty, což jsou v našem případě tranzistory. Opakem tohoto by byl integrovaný obvod, který využívá v signálovém řetězci operační zesilovače (Op-Amp). V hudebním odvětví se často používají specializované operační zesilovače postavené pro audio aplikace, které umožňují vyrábět velmi malou a efektivní elektroniku a zároveň šetřit čas konstruktérů. Nespočet hodin poslechových testů a let zkušeností však ukázalo, že ani ty nejlepší operační zesilovače nebývají tak neutrální, přirozené, dynamické ani živé – to vše jsou vlastnosti „zvuku Musical Fidelity“. Z tohoto důvodu se Musical Fidelity vrací zpět k tradičnímu, diskrétnímu designu. Tam, kde standardní gramofonové předzesilovače s integrovanými obvody mají několik desítek nebo stovek součástek, budou diskrétní konstrukce používat pro srovnání stovky nebo tisíce součástek. 

Speciální toroidní transformátor s nízkou saturací jádra snižuje úroveň elektromagnetického záření, což je nezbytné, protože jinak by žádný gramofonový předzesilovač nikdy nemohl správně fungovat. Společně se vzdáleností mezi transformátorem, zesilovací sekcí a elektromagnetickým stíněním vzniká neuvěřitelně vysoký odstup signálu od šumu. Když předzesilovač pracuje s několika stovkami mikrovoltů z přenosky, tak je každý decibel poměru signálu k šumu nesmírně důležitý. V tomto výrobku inženýři Musical Fidelity navíc poprvé implementovali nové proprietární řešení napájení, které má nulovou spotřebu energie v pohotovostním režimu. Díky tomu se jedná o dokonale zelený produkt a naprosto jedinečný ve svém segmentu. 

Musical Fidelity M3x ViNYL využívá pro svou RIAA křivku dělenou pasivní ekvalizaci v samostatných zesilovacích stupních bez globálních negativních zpětných smyček. Jedná se řešení nákladnější na návrh a implementaci, ale zajišťuje to nejpřesnější reprezentaci ideální křivky EQ. Dělené pasivní vyrovnání umožňuje lepší přizpůsobení impedance a nižší odchylku od ideální RIAA křivky.

M3x ViNYL má ocelové šasi a silné, těžké hliníkové čelo, které celému komponentu přináší mimořádnou tuhost a zároveň skvělou izolaci proti vnějšímu rušení. Klíčovým faktorem pro udržení poměru signálu k šumu na nejvyšší možné úrovni je nadstandardní vzdálenost mezi napájecím transformátorem a sekcí zesilovače. Zmínění vhodná je také kvalita vnějšího provedení šasi, která je nadmíru povedená, stejně jako elektronika uvnitř. Vše je totiž zapojené ručně, a to podle nejvyšších výrobních standardů, kterých Musical Fidelity dosahuje úplným přesunutím výroby do EU.
 
Počet kanálů - 2.0
Vstupy - Phono (gramofon) 1 ×
Výstupy - RCA/Cinch 1 ×
Rozměry - Šířka 440 mm, Výška 105 mm, Hloubka 390 mm
Hmotnost - 6,59 kg

Doplňkové parametry

Kategorie: Gramofonové předzesilovače
Záruka: 2 roky