Musical Fidelity Nu-Vista 800.2 integrovaný zesilovač

285 000 Kč / ks
Objednáno

Detailní informace

Detailní popis produktu

Špičkový integrovaný zesilovač od Musical Fidelity s proslulými Nu-Vista vyrovnávacími obvody

Nízkoúrovňové obvody integrovaného zesilovače NuVista jsou umístěny na stejné desce jako vstupy. Tímto jsou délky signálových cest nejkratší možné a všechny velmi citlivé prvky jsou tím pádem natočeny v takovém úhlu, aby zatoulaným polem magnetické hystereze transformátorů nebyl narušen jejich vynikající zvukový výkon.

Elektronky nuvistor použila v high endové sérii Nu-Vista před lety společnost Musical Fidelity jako první na světě. Původní modelová řada Nu-Vista (předzesilovač Nu-Vista, integrovaný zesilovač Nu-Vista M3, výkonový zesilovač Nu-Vista 300 a CD přehrávač Nu-Vista 3D) způsobila při svém uvedení na trh v roce 1999 naprostou senzaci. Spojovala v sobě téměř dokonalou kombinaci nejmodernější konstrukce tranzistorů a elektronek.

Vzhledem k tomu, že keramické základny elektronek byly v roce 1999 k dispozici jen v omezeném množství, tak byla celá série Nu-Vista vyrobena v limitované edici. Její pověst je dodnes legendární a ceny použitých modelů Nu-Vista jsou stále velmi vysoké.

Konstrukce elektronek nuvistor pochází z druhé poloviny roku 1950. Proces jejich návrhu vzal do úvahy všechny předchozí kritizované vlastnosti a slabiny běžných skleněných elektronek. V důsledku toho nuvistory nabízely:
bezprecedentní spolehlivost
kompaktní velikost
velmi nízký mikrofonní efekt
vynikající technické parametry
naprostou shodu parametrů mezi jednotlivými výrobními šaržemi
Společnost Musical Fidelity jako první v historii HiFi zkombinovala technologii Nuvistor s technologií povrchové montáže SMD a myšlenku návrhu desky plošných spojů pomocí CAD/CAM. Cílem tohoto velkého projektu bylo vytvoření dokonalého super integrovaného zesilovače. Mimořádné technické parametry a zvukový výkon jsou jeho výsledkem.

Nu-Vista nabízí plnohodnotný high endový zvuk v relativně kompaktní formě a pohodlně poskytuje 300W na kanál.

Nu-Vista 800 série přináší vše, co jeho koncept slibuje. Na jedné straně má krásu a teplo elektronek nuvistor, ale vzhledem k jejich vynikajícímu technickému provedení bez zabarvení a přehnané vřelosti.

Na druhou stranu obsahuje obrovsky výkonný koncový zesilovač s mohutnou zásobárnou výkonu a proudu, který je jemný a útočný jako malý triodový zesilovač, ale jen si počkejte na tranzienty: jsou podány s lehkostí bez zabarvení, nebo omezení.

Kvalita zvuku Nu-Vista je zcela uspokojivá. Vytváří krásný, hluboký a široký stereofonní obraz s lehkými dozvuky, neuvěřitelně rychlými a rytmickými basy a nakonec výtečnými středy. 

NuVista 800 série má velmi nízkou hladinu šumu a excelentní oddělení kanálů.

Poradí si vzhledem ke své proudové kapacitě s libovolnými reprosoustavami propojenými jakýmkoliv kabelem.

Dual mono konstrukce s odděleným předzesilovačem využívající set Nuvistor elektronek do 5W provozu ve třídě A

Následně přechází do třídy B

Výkon 300W/8Ω, 500W/4Ωproslulými Nu-Vista vyrovnávacími obvody

Vstupy: 4x RCA (1x bypass HT), 1x XLR

Variabilní výstup: 1x RCA, fixní výstup: 1x RCA

Rozměry: 483x187,5x510mm

Hmotnost 41kg

Příslušenství: Nu-Vista dálkový ovladač

Provedení černé nebo stříbrné

Doplňkové parametry

Kategorie: Integrované
Záruka: 2 roky