PrimaLuna EVO 300 Tube Integrated Amplifier

Novinka K poslechu ve studiu
Značka: PrimaLuna
121 875 Kč / ks
Skladem 2 - 3 pracovní dny Zvolte variantu
Varianta

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výrobky PrimaLuna potěší vaše smysly dlouho předtím, než je zapojíte. Všechny modely mají ručně vyráběnou konstrukci a šasi z těžké, plně odvětrávané oceli má pětivrstvou povrchovou úpravu, přičemž každá vrstva je ručně broušená a leštěná. Uvnitř najdete kabeláž point-to-point s výhradně nejlepšími švýcarskými stříbrnými vodiči - úroveň detailu, která je obvykle dostupná pouze (a ne vždy!) u nejdražších lampových zařízení.

Nejsou zde žádné levné plastové ovladače. PrimaLuna používá těžké kovové ovladače, které jsou bytelné, ale přesto elegantní a ergonomické.

Když už mluvíme o těžkém kovu, zkuste zvednout ovladač PrimaLuna, abyste viděli, kolik péče do něj bylo vloženo! Všechny modely PrimaLuna jsou vybaveny na zakázku navrženými toroidními transformátory a transformátory s EI rámem, které byly vyrobeny podle přísných specifikací jednoho z nejprestižnějších konstruktérů transformátorů v USA. Každý transformátor je plně zapouzdřen pro co nejnižší brum a nejlepší izolaci a nabízí obrovskou šířku výstupního pásma a kontrolu reproduktorů. Neexistuje žádný levný nebo lehký způsob, jak toho dosáhnout, a proto je PrimaLuna proslulá kombinací středového kouzla lamp s jiskřivými výškami a hlubokými, pevnými basy.

Dalšími vysoce kvalitními díly PrimaLuna jsou motorizované ovladače hlasitosti ALPS, polypropylenové a cínové kondenzátory Nichicon a DuRoch a superrychlé usměrňovací diody Philips. PrimaLuna používá výhradně keramické elektronkové patice, pozlacené těžké reproduktorové terminály typu WBT (všechny reproduktorové konektory jsou s pevnou šachtou pro lepší vodivost, lepší zvuk a vyšší spolehlivost) a pozlacené panelové vstupní konektory RCA, které zaručují nejlepší možné mechanické a elektrické kontakty.

 Každý vakuový lampový integrovaný zesilovač EVO je zároveň vysoce kvalitním vakuovým lampovým sluchátkovým zesilovačem EVO! Neexistuje žádný samostatný čipový zesilovač pro sluchátkový konektor - každý kousek hlavního obvodu a každá vakuová elektronka je použita pro napájení vašich sluchátek.

Jednou ze skvělých novinek modelu EVO je 100% stíněná krabička phonostage, připojená ke spodní desce. Jedná se o ideální řešení pro montáž "interního" (volitelného) obvodu PhonoLogue s pohyblivým magnetem PrimaLuna, který je zcela oddělen a odstíněn od ostatních obvodů.

Mezi aktivní funkce patří inteligentní obvod PrimaLuna SoftStart, který prodlužuje životnost citlivých součástek a snižuje pravděpodobnost selhání trubice v důsledku tepelného šoku. Společnost PrimaLuna je právem proslulá svým obvodem Adaptive Auto Bias™, který je exkluzivním produktem společnosti PrimaLuna. Tento obvod je mimo signálovou cestu a průběžně a okamžitě monitoruje a plynule upravuje předpětí lamp, čímž snižuje nároky na údržbu a zvyšuje výkon díky dramatickému snížení zkreslení. EVO je vybaven vylepšenými obvody ochrany výstupního stupně s relé, které chrání výstupní transformátory, rezistory a vysokonapěťové napájení v případě katastrofického selhání lamp.

Chcete napájet elektronky? Integrované zesilovače EVO jsou vybaveny přepínačem vysokého/nízkého zkreslení, který uživatelům umožňuje snadno zvolit optimální nastavení zkreslení pro elektronky EL34 nebo KT88. Díky tomu a obvodu autobias se už nikdy nebudete muset trápit s klenotnickými šroubováky a multimetry tak, jak to po svých zákaznících vyžadují mnozí jiní výrobci lampových zesilovačů. Stačí přepnout elektronky, přepnout zkreslení a PrimaLuna udělá všechnu těžkou práci za vás!

Všechny výkonové transformátory PrimaLuna obsahují obvod PTP™ (Power Transformer Protection). Když se výkonový transformátor přehřeje (ať už vlivem prostředí, přetížení nebo problému uvnitř přístroje), vnitřní tepelný spínač otevře primární obvod a umožní transformátoru vychladnout dříve, než dojde k poškození. Po jeho ochlazení se kontakt obnoví a zesilovač se znovu zapne a funguje jako obvykle.

Při používání zařízení PrimaLuna zjistíte, že je zde mnoho promyšlených drobností, které sice nejsou nijak převratné, ale díky nim je používání a vlastnictví tohoto zařízení potěšením. Necháme vás, abyste je objevili sami, ale zde je jeden z nich: hliníkový šroubek na vstupu střídavého proudu, který vám umožní snadno identifikovat živou stranu konektoru. Nic velkolepého, jen snadné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Integrované
Záruka: 2 roky
Frekvenční odezva: 10 Hz – 50 kHz +/- 1 dB, 8 Hz – 75 kHz +/- 3 dB
Rozměry ( š x v x h ): 405 x 385 x 205 mm
Vstupy: 5 x Stereo RCA, 1 x Home Theater Input
Výstupy: 4 & 8 Ohm Speaker Taps, Tape, Stereo/Mono Sub, Sluchátka
Vstupní impedance: 100 kOhm
Lampy: 4 x EL34, 6 x 12AU7
Odstup signálu od šumu: 86 dB / 87 dB / 87 dB / 87 dB
Specifikace: Model EVO 300-1 for EL34 / KT88
Váha: 31kg
Vstupní citlivost: 270 / 285 / 290 / 300 mV for rated power at max volume
Výkon Triode: 24 / 25 / 27 / 30.5 Watts na kanál
Výkon Ultra-Linear: 42 / 43 / 45 / 48 Watts na kanál
Zkreslení THD: < 0.2% @ 1W; < 2% @ plný výkon