Rega Aria MK3

K poslechu ve studiu
Značka: Rega
27 490 Kč / ks
2 - 3 pracovní dny

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rega Aria MK3 je plně analogový předzesilovač pro MM a MC přenosky bez jakýchkoli digitálních obvodů. Celohliníková skříň stíní vnitřní obvody proti pronikání vnějšího rušení. Vše je podřízeno kvalitě zvuku a nenajdete zde žádné výstřelky, které by ji mohly jakkoli ohrozit. Aria obsahuje mnoho inovativních konstrukčních prvků, jako je např. samoseřiditelné servo ovládání, které udržuje obvody MC vstupu v optimálním nastavení kompenzací rozdílu mezi provozní teplotou a teplotou prostředí. Obě sekce mají oddělené vstupní konektory a vstupní obvody.

Toto řešení umožnilo navrhnout vstupní obvody na míru bez jakýchkoli kompromisů pro oba typy přenosek. Přepínání signálu je zajištěno ve vysoké úrovni a nízké impedanci pomocí relé a signál je tedy bez degradace. MC Stage MC vstup používá paralelně zapojené komplementární FET tranzistory s nízkým šumem. Použití FET tranzistorů zajišťuje, že do cívky přenosky neproudí žádné předpětí a tím pádem nedochází k nežádoucímu posunu jemné geometrie magnetického obvodu přenosky. MC vstup má nastavitelnou vstupní impedanci od 70 do 40 ohmů a vstupní kapacitu od 1000 do 4200 pF.

Citlivost vstupu lze změnit o 6 dB na zadním panelu předzesilovače. MM Stage MM vstup používá komplementární bipolární tranzistory s nízkým šumem. Zesilovač má oddělené napájecí zdroje pro každý kanál. Napájecí zdroje jsou na kritických místech osazeny vysoce kvalitními elektrolytickými kondenzátory Nichicon FG. V signálové cestě a ekvalizačních obvodech jsou použity polypropylenové kondenzátory.

Signálové obvody jsou osazeny diskrétními součástkami, které dovolují plnou kontrolu nad konstrukcí těchto obvodů.

Technická specifikace: Nominální výstupní úroveň: 200 mV

Výstupní impedance: 100 ohmů

Rozměry: 218 x 315 (325 se zemnícím kolíkem) x 78 mm

Doplňkové parametry

Kategorie: Gramofonové předzesilovače
Záruka: 2 roky