Revival Audio Atalante 4

Novinka K poslechu ve studiu
Značka: Revival Audio
97 250 Kč / pár
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

SENZAČNÍ DESIGN A ZVUK


Ve společnosti Revival Audio chápou důležitost vztahu mezi uměním a zvukem. Prémiové reproduktory, jejichž cílem je stimulovat více než jen sluchové smysly, jsou skutečnými mistrovskými díly.

Se záměrem navrhnout sloupový reproduktor, který je příjemný pro uši i oči, se zrodil ATALANTE 4. Díky pečlivě vyváženému spojení francouzského a japonského stylu je ATALANTE 4 stejně retro jako královský, stejně moderní jako klasický.

Díky úzké spolupráci s A+A Cooren Design Studio, francouzským studiem z Paříže, které získalo ocenění Le French Design 100, se podařilo uvést v život tento skutečný chef-d'œuvre.

Na první pohled zaujme design pásku a uzlu, který zdobí laserem vyryté logo Revival Audio. Co vás však skutečně upoutá, je sada prémiových hrotů s funkcí snadného nastavení, která reproduktor obkresluje s nádechem Next-Level. A konečně, ručně vybíraná dýha z ořechového dřeva a dvoudílná mřížka se postarají o to, aby vaše oči a uši nikdy nebloudily -

ATALANTE 4 se tak stává skutečným kusem zvukového umění.

Inovace zvuku v novém pojetí


ATALANTE 4 je třípásmový model vybavený 28mm výškovým reproduktorem s měkkou kopulkou a vestavěnou patentovanou technologií Revival Audio ARID (Anti Reflection Inner Dome), která dokáže pohltit více než 95 % rezonance v komoře.

ATALANTE 4 nastavuje nové standardy pro prémiové audio reproduktory a představuje první 5palcový středotónový reproduktor BSC (Basalt Sandwich Construction) v oboru. Ve spojení se dvěma 7palcovými BSC woofery dosahuje tento prémiový reproduktor vznešené rovnováhy mezi tuhostí a lehkostí konstrukce, čímž zajišťuje dokonalou symetrii zvuku. Díky výjimečné tlumicí konstrukci poskytují tyto měniče přirozenou, rychlou a hladkou odezvu s pozoruhodně hutnou dynamikou basů.

Největší předností ATALANTE 4 je ručně laděný crossover - vyvrcholení desetiletí zkušeností pečlivě vyladěných sluchem, kterému se nic nevyrovná. Zlepšuje zvukový zážitek a obsahuje ty nejlepší komponenty ve své třídě, včetně prestižních kabelů Van den Hul Skyline Hybrid.

Jako závěrečná úprava slouží sada hrotů Premium Spike Set, která je u modelu ATALANTE 4 novinkou a nejenže zvyšuje estetickou hodnotu reproduktoru, ale také zajišťuje funkční stabilitu a umožňuje bez námahy nastavovat mikrovýšku.

ATALANTE 4 je víc než jen prémiový reproduktor, představuje strhující zvukový a vizuální zážitek, který posunuje poslech na další, nejlepší úroveň. Díky svému výjimečnému výkonu a bezkonkurenční vyváženosti vás tento špičkový podlahový reproduktor vyzývá, abyste se ponořili do světa, kde umění a zvuk existují v rovnováze.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupové
Záruka: 2 roky
Citlivost: 89dB/2.83V/ 1 metr
Frekvenční odezva: 38Hz – 22kHz (-3dB)
Impedance: 4 Ω
Rozměry: 1200 mm x 345 mm x 395 mm
Doporučený výkon zesilovače: 200 watts. Starting from 30-50 watts.
Měniče: 1 1/8” (28mm) soft-dome tweeter equipped with Revival Audio ARID (Anti Reflection Inner Dome) patented technology with a large b, 5 1/4” (13.5cm) BSC (Basalt Sandwich Construction) midrange driver, 2 of 7” (18cm) BSC (Basalt Sandwich Construction) woofers
Dělící frekvence výhybky: 550Hz a 3.0kHz
Typ reprosoustavy: 3 pásma
Váha: 38kg

Revival Audio je francouzský výrobce reproduktorů založený Danielem Emontsem a Jackym Lee v úzké spolupráci s pařížským studiem A+A Cooren Design. Značka Revival Audio byla uvedena na trh se dvěma modely reproduktorů, stojanovými dvoupásmovými Atalante 3 a většími třípásmovými Atalante 5. Společnost si zakládá na tom, že reproduktory jsou "navrženy a smontovány ve Francii", na svých webových stránkách Revival Audio uvádí: "Věříme, že zvuk je umění na vrcholu své přirozenosti. Výrobek Revival Audio se rovná uměleckému dílu zvuku."

Společnost Revival Audio je sice čerstvě založenou značkou, ale dva hlavní protagonisté mají za sebou desítky let zkušeností v audio průmyslu.

První ze zakladatelů Daniel Emonts navrhuje reproduktory již od raného mládí a akustice zasvětil téměř čtyři desetiletí svého života, pracoval na mnoha reproduktorech pro společnosti Focal a Dynaudio, kde byl vedoucím inženýrem výzkumu a vývoje akustiky a nyní navrhuje reproduktory a techniku pro Revival Audio v laboratoři této společnosti ve Francii.

Spoluzakladatel společnosti Revival Jacky Lee také působil ve společnosti Dynaudio jako obchodní ředitel, předtím pracoval pro IBM na svém domovském Tchaj-wanu.