ROTEL RA-6000 Diamond

Akce K poslechu ve studiu
Značka: ROTEL
114 990 Kč –6 %
8091 rotel ra 6000 diamond
114 990 Kč –6 % 108 000 Kč / ks
2 - 3 pracovní dny

Detailní informace

Detailní popis produktu

TOKYO, JAPONSKO (15. srpna 2022) - Rotel s hrdostí oznamuje, že zástupci médií sdružení pod hlavičkou EISA, zvolili modelovou řadu Diamond jako letošního vítěze ve třídě Stereo System. Titulem EISA Awards jsou oceněny nové výrobky, které kombinují nejpokročilejší techniku, vlastnosti a funkce, které ve své třídě vyčnívají nad ostatními. Nový integrovaný zesilovač RA-6000 a DAC transport DT-6000 oslavují diamantové výročí značky Rotel jako rodinné firmy, pro kterou je kvalita a vášeň pro skvělý zvuk závazkem již více než 60 let.

“Série Diamond je nejen pocta a hold značce Rotel, založené v Tokiu mým prastrýcem, ale také pocta odkazu celé naší rodiny”, říká výkonný ředitel firmy Rotel, Peter Kao. “Je mi skutečně ctí být součástí budoucnosti značky Rotel a představit vám tyto výjimečné nové modely oslavující tento milník a úspěch naší firmy, která obstála před komisí EISA“.

Řada Diamond předvádí prostřednictvím integrovaného zesilovače a CD přehrávače s DA převodníkem značku Rotel v celé své kráse. RA-6000 přebírá techniku použitou v high-end modelové řadě Michi, která se chlubí vzrušující směsí síly, kontroly a čistoty. Zatímco DT-6000 nepřináší pouze vytříbené přehrávání hudebních CD disků, ale nabízí také vynikající DA převodník 384 kHz/32 bit, s jehož pomocí je možné docílit skvělé reprodukce také z externích digitálních zdrojů zapojených do koaxiálního, optického, anebo USB vstupu. Při spojení obou zařízení vytvoří pár komponentů Diamond dynamický audio systém, který nadchne a potěší I nejnáročnější milovníky hudby.

Audio komponenty Rotel jsou známé po celém světě díky své kvalitě, spolehlivosti, hodnotě a především

výjimečnému zvuku. Rotel, jako rodinná firma založená roku 1961, využívá svého mezinárodního vývojového týmu a vyrábí výrobky ve své vlastní továrně. Rotel Electronics hrdě nabízí ucelenou řadu elektroniky, která soustavně získává příznivé hlasy kritiků a prestižní oborová ocenění. Díky značným investicím do nových technologií a výroby je Rotel připraven čelit výzvám rozvíjejícího se specializovaného trhu s elektronikou.

Integrovaný zesilovač série Diamond RA-6000 je oslavou 60 letého dědictví a tradice Japonské značky Rotel, která je synonymem pro výkon, vášeň a hodnotu. Řada vstupů umožňuje propojení se současnými, ale i staršími zdroji signálu. K dispozici jsou tři koaxiální a tři optické digitální vstupy, tři analogové vstupy RCA, USB vstup pro PC s podporou MQA, Bluetooth aptX HD pro bezdrátové streamování ve vysoké kvalitě, symetrický vstup XLR, USB vstup na předním panelu pro výrobky iOS a vstup PHONO pro gramofony s přenoskou MM potěší příznivce vinylu.

RA-6000, zabalený do elegantního průmyslového designu řady Diamond, poskytuje 350 wattů robustního výstupního výkonu ve třídě AB při zatížení 4 ohmovými reproduktory. Toroidní transformátor vlastní výroby dodává oddělené napětí všem důležitým obvodům pomocí vysoce účinných vyhlazovacích kondenzátorů s štěrbinovou fólií a nízkým vnitřním odporem ESR. Zdroj poskytuje dostatečnou rezervu vyhlazeného napětí a proudu pro výjimečnou kontrolu bohatým a hlubokým basům.

V digitálních obvodech a obvodech zesílení s vysokým ziskem se používá technika fyzického a elektrického oddělení, které snižují šum ve vysoce citlivých analogových stupních, čímž je dosaženo dalšího snížení hladiny šumu a zkreslení.

Data z digitálních zdrojů jsou zpracována prémiovým DA převodníkem 32bit/384kHz od Texas Instruments, který z nich získá i nejjemnější detaily, jež zobrazí v pohlcující zvukové scéně. Koaxiální a optické vstupy podporují audio signál PCM 24bit/192 kHz. Vstup PC-USB zpracuje audio soubory s rozlišením až 32bit/384 kHz, je kompatibilní s MQA a MQA Studio, a pro nejvyšší kompatibilitu se softwarem Roon je také plně certifikován jako Roon Tested.

Tlačítka na čelním panelu, podsvícený dálkový IR ovladač a dvouřádkový displej usnadňují intuitivní obsluhu.

Porty ethernet, RS232, a 12V spoušť zjednodušují integraci do většiny oblíbených systémů řízení domácnosti.

RA-6000 je dostupný v černé a stříbrné barvě.

Výkon 2 x 350 wattů ve třídě AB při 4 ohmech

Bluetooth aptX™ HD a AAC

Prémiový DA převodník Texas Instruments 32bit/384kHz

Symetrický vstup XLR

Podpora MQA a MQA Studio

Doplňkové parametry

Kategorie: Integrované
Záruka: 2 roky