Soulnote A-2

Novinka K poslechu ve studiu
Značka: Soulnote
174 990 Kč / ks
Skladem 2 - 3 pracovní dny Zvolte variantu
Varianta

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dokonale vyvážené, diskrétní kanály bez NFB

Originální dokonale vyvážené non-NFB kanály SOULNOTE byly plně optimalizovány a začleněny tak, aby kvalita zvuku měla nejvyšší prioritu. Napěťová zpětná vazba byla zcela odstraněna v koncovém stupni, stupni napěťového zesílení a v napájecích obvodech. Vzhledem k jejich vlivu na zvuk byly odstraněny stejnosměrné servoobvody a proudové zrcadlové obvody, zatímco obvody konstantního proudu i obvody zkreslení ve stupni napěťového zesílení využívají jednoduché uspořádání obvodů, které používají pouze prvky konstantního proudu (2SK209) a prvky konstantního napětí (LED) pečlivě vybrané pro maximální kvalitu zvuku. Stupeň napěťového zesílení je dokonale vyvážen po celé délce výstupu emitorového sledovače. To vše v neúnavné snaze o živou, expanzivní, čistou a svěží reprodukci hudby.

 Relém spínaný vyvážený atenuátor

Hlasitost není ovládána elektronikou ani otočným posuvníkem, ale místo toho obsahuje originální relé SOULNOTE v systému vyváženého atenuátoru, který přepíná vysoce přesné odpory. To výrazně zvyšuje čistotu a umožňuje, aby se zvukový obraz objevil ve třech rozměrech. Výrazně také zlepšuje kvalitu při nízkých úrovních hlasitosti bez obav z chyb gangů.

 Ideální konstrukce

Vstupní signálová linka byla racionalizována soustředěním vstupních svorek, vstupních voličů, hlasitosti a stupně zesílení napětí bez NFB na jedinou vícevrstvou desku. Deska nepoužívá ani jediné stínění nebo filtr, který by mohl negativně ovlivnit zvuk, aby se eliminovaly všechny faktory, které snižují kvalitu zvuku, jako je vliv vibrací z propojovacích kabelů, indukčnost součástek, radiační šum atd. Této ideální konstrukce bylo dosaženo díky reléově spínanému vyváženému atenuátoru.

Další technické funkce 

Čtyřvrstvá deska s měděnou fólií o tloušťce 70 mikronů Napájecí blok, který se skládá z koncového stupně a hlavního napájecího zdroje, je vybaven vnitřní vrstvou ze 70 mikronů silné měděné fólie jako přípojnice napájecího zdroje a minimalizuje tak vysoké proudové smyčky v cyklu komutační kondenzátor>>výstupní tranzistor>>reproduktory + svorky>>svorky reproduktorů>>komutační kondenzátor. Eliminace indukčních složek v silnoproudých vedeních vytváří vynikající frekvenční charakteristiky a stabilitu.

 Bezkontaktní zapojení V napájecích i signálových vedeních byly odstraněny konektory a kabely jsou místo toho připájeny přímo k deskám pro bezkontaktní připojení.

 Chladič komínového typu Chladič využívá nově vyvinutý komínový tvar, který zajišťuje mimořádně účinné chlazení s menšími vibracemi.

 Napájecí zdroj Napájecí zdroj využívá 600 VA bifilárně vinutý toroidní transformátor, nejvýkonnější v historii společnosti SOULNOTE. Komutační proudové smyčky byly minimalizovány umístěním ± nezávislých komutačních obvodů z diody rychlého zotavení v blízkosti vinutí transformátoru. Komutační kondenzátor využívá produkt ELNA vyvinutý speciálně pro SOULNOTE a vybraný pro svou zvukovou kvalitu. Paralelní zapojení více kondenzátorů s malou kapacitou pomáhá kontrolovat a optimalizovat frekvenční charakteristiky a vzájemnou kapacitu.

 4 paralelní vysokorychlostní výstupní tranzistory Koncový stupeň tvoří 4 paralelně zapojené vysokorychlostní tranzistory (2SC2837/2SA1186) s nízkým Cob a vysokým FT. To v kombinaci se silným napájecím zdrojem bez NFB poskytuje dostatečný výkon pro řízení reproduktorů. Výstupní tranzistory byly vybrány a spárovány pomocí speciálně navrženého zařízení, které měří hodnotu proudu Vbe a zároveň zabraňuje jakémukoli vlivu rostoucí teploty ve výstupních tranzistorech. Dokonalé sladění 4 paralelních proudových tranzistorů vytváří bohatý výkon pro řízení reproduktorů a čistou, přesnou reprodukci zvuku.

 Čtyřstupňová Darlingtonova konfigurace Vysokofrekvenční tranzistory vytvářejí 4-stupňovou Darlingtonovu konfiguraci pro kompletní řízení koncových tranzistorů, čímž se optimalizuje velikost každého proudu. Tím se vytváří dostatečný řídicí výkon pro každý reproduktor.

 Dva typy monofonních režimů Kromě monofonního režimu BTL můžete zvolit také monofonní režim bi-amp, který rozděluje monofonní vstup do levého a pravého kanálu.

 Režim výkonového zesilovače Režim výkonového zesilovače přeruší napájení mikropočítače a obejde volič a hlasitost. Tím se zvýší odstup signál/šum. V tomto režimu lze také zvolit vstup XLR a RCA.

 Konstrukce pouzdra, která upřednostňuje kvalitu zvuku Hroty přímo uzemňují napájecí transformátory, a přestože kombinace hrotů s hliníkovými panely s nerovnoměrným průřezem pro kontrolu rezonance zvýšila tuhost, hliníkové panely nejsou přímo spojeny, aby se eliminovala nežádoucí rezonance. Horní kryt, který má obzvláště velký vliv na kvalitu zvuku, má dvousložkovou konstrukci, která spojuje základní desku a hliníkové panely ve třech bodech, takže se navzájem netlumí. Tím, že je uzemněn ve třech bodech, aniž by byl připevněn k hliníkovým částem samotného krytu, se této konstrukci daří stáhnout ohnisko zvuku a zároveň zachovat jeho expanzivitu.

 Jednotlivé kanály BTL bez diferenciálu NFB Konvenční monofonní princip BTL, který využívá levý a pravý kanál stereofonního zesilovače v opačných fázích, může přinést výkonnou kvalitu zvuku, ale zvukový dojem má tendenci se rozmazávat, přičemž zvuky mají tendenci se shlukovat kvůli účinkům vedení GND nebo sladění dvou zesilovačů. Monofonní princip BTL v modelu A-2 však využívá nový přístup, který rozděluje diferenciální výstup jednoho ne-NFB diferenciálního zesilovače vždy pro levý a pravý koncový stupeň. Tím vzniká expanzivní zvuk s energickým, ale přesto jemným řízením BTL.

 Alternativy konfigurace Stereofonní předzesilovač, BTL monofonní předzesilovač, Bi-amp monofonní předzesilovač, Stereofonní výkonový zesilovač, BTL monofonní výkonový zesilovač, Bi-amp monofonní výkonový zesilovač.

Test v Hifi Voice CZ: https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/zesilovace-integrovane/5018-soulnote-a-2

"Integrovaný zesilovač Soulnote A-2 byl pro nás jedním z největších překvapení minulého roku a možná nejen toho. Soulnote A-2 je fantastický, fantastický a ještě jednou fantastický integrovaný zesilovač."

Doplňkové parametry

Kategorie: Integrované
Záruka: 2 roky
Harmonické zkreslení: 0,03 % (50W 8ohm)
Hmotnost: 25,5 kg
Impedance: Vstupy 1,2,3(symetrické):700mV/16kohm, Vstupy 4,5,6:700mV/8kohm
Jmenovitý výkon: 100W×2 (8ohm), 200W×2 (4ohm), 400W (BTL MONO 8ohm)
Rozměry: 455(Š)×162(V)×423(H)mm
Frekvenční charakter: (8ohm 1W): 3Hz až 240kHz (±1,0dB)
S/N: 110dB (IHF síť)