Stax SR-L300

Značka: Stax
10 980 Kč / ks
2 - 3 pracovní dny

Detailní informace

Detailní popis produktu

ČÍM JSOU ELEKTROSTATICKÁ SLUCHÁTKA STAX SR-L300 VÝJIMEČNÁ?


Model SR-L300 vychází z osvědčené konstrukce Stax Lambda. Vypadají a působí velmi podobně jako model SR-Lambda Pro, který byl představen v roce 1982. Nejvýraznějším vylepšením oproti původnímu modelu Pro je u modelu SR-L300 o čtvrt palce delší otvor v náušnících, díky kterému se do nich pohodlněji vejdou i osoby s většíma ušima.


Stax SR-L300 patří mezi nejlehčí elektrostatická sluchátka na trhu. Váží pouhých 448 g včetně kabelu. Po nasazení na hlavu je můžete nosit hodiny a hodiny bez jakéhokoli nepohodlí, což je u mnoha supervýkonných sluchátek vzácnost.


SR-L300 jsou nejlevnější sluchátka s designem Lambda, jaká kdy Stax vyrobil.


Kromě opatření pro větší uši nabízí model SR-L300 další změny oproti původnímu designu, včetně většího rozsahu nastavení úhlu a většího odstupu od uší.
Model SR-L300 patří mezi nejotevřenější sluchátka.. Za měniči není doslova nic, co by odráželo zvuk zpět do sluchátek.


Zvuk sluchátek Stax SR-L300 je jedinečný. Nic, snad kromě jiného páru elektrostatických sluchátek, nezní jako pár ušních reproduktorů Stax.

PROČ BYSTE SE MĚLI ZAJÍMAT O SLUCHÁTKA STAX SR-L300?
Zatímco jednoduché dynamické měniče s plným rozsahem jsou ve sluchátkách přes uši všudypřítomné, elektrostatická sluchátka využívají jinou technologii, která nabízí velké výhody díky extrémně nízké hmotnosti měničů. Na rozdíl od dynamického měniče, který musí pohybovat sestavou reproduktorové membrány tam a zpět, využívá elektrostatický měnič extrémně tenký kus potaženého plastu, který není tlustší než polyethylenový potravinový obal, vložený mezi dvě napájená kovová síťová síta, jejichž generovaná energie pohybuje membránou tam a zpět ve velmi úzkém rozsahu pohybu. Posluchači často popisují elektrostatická sluchátka jako znějící "rychleji" než běžná dynamická sluchátka díky jejich nízké hmotnosti a nízkému zkreslení.

U modelu SR-L300 byly také použity odolné pevné elektrody opracované pomocí nerezového leptání. Tímto způsobem byly vyváženě realizovány bohaté hluboké basy, jemné vysoké frekvence a uklidňující střední pásmo.

Oblouková sestava posuvného typu
Oblouková sestava modelu SR-L300 je vybavena posuvným mechanismem s plynulým nastavením výšky hlavové podložky.

Nový nízkokapacitní široký kabel OFC
Pro jádrové vodiče byl použit kabel OFC a celý kabel využívá speciální širokou paralelní strukturu, která snižuje kapacitu mezi jednotlivými vlákny vodiče.

Vysoce kvalitní koženkový polštářek do uší
Vysoce kvalitní pružná podložka do uší z umělé kůže přispívá nejen ke zlepšení pocitu při nošení, ale také ke zvýšení "svěžesti zvuku" a "půvabu zvuku".

Specifikace: Vnější část náušníku je vybavena speciálními nástavci:

- Typ: elektrostatický push-pull, oválný zvukový prvek, zadní skříň typu open-air

- Frekvenční odezva: 7 - 41 000 Hz

- Elektrostatická kapacita: 110pF (včetně připojeného kabelu)

- Impedance: 145 kΩ (včetně připojeného kabelu, při 10 kHz)

- Citlivost na akustický tlak: 101 dB / vstup 100 Vr.m.s. / 1 kHz

- Bias napětí: 580V DC

- Náušník: vysoce kvalitní umělá kůže (pouze pro SR-L300)

- Kabel: paralelní šestivláknový, 2,5m dlouhý kabel OFC s nízkou kapacitou, speciální široký kabel.

- Hmotnost: 448 g (včetně připojeného kabelu), 322 g (bez kabelu)

Doplňkové parametry

Kategorie: SLUCHÁTKA
Záruka: 2 roky