Wilson Benesch A.C.T. 3Zero

K poslechu ve studiu
1 025 000 Kč / pár 1 140 000 Kč / pár 1 100 000 Kč / pár od 1 025 000 Kč / pár
Na dotaz Na dotaz Skladem Zvolte variantu
Varianta

Detailní informace

Detailní popis produktu

"NEUSTÁLÉ HLEDÁNÍ VYLEPŠENÉHO VÝKONU SPOLEČNOSTI WILSON BENEŠ VYÚSTILO V JEDEN Z NEJLEPŠÍCH REPRODUKTORŮ, KTERÉ LZE ZA PENÍZE KOUPIT...
"Posuzujte tyto reproduktory podle hi-fi kritérií, jako je tonální vyváženost, stereofonní zobrazení nebo rozlišení detailů, a v testu obstojí. Posuzujte je podle schopnosti zprostředkovat emoce v hudbě a jsou podobně úspěšné. Při vhodně nadaném systému patří tyto Wilson Benesch A.C.T. 3Zero snadno k nejlepším reproduktorům, jaké jsme kdy testovali. Wilson Benesch... vzdáváme ti hold."

- WHAT HIFI? Magazine, Velká Británie

 

A.C.T. - "Advanced Composite Technology" označuje kompozitní technologie, na kterých byla založena značka Wilson Benesch a které se následně staly jejím synonymem. Zkratka A.C.T. byla použita v roce 1991 pro první reproduktor společnosti, A.C.T. One, který stanovil několik měřítek, včetně toho, že se jednalo o vůbec první vyrobený reproduktor z uhlíkových vláken na světě.
Technologie A.C.T. byla použita ve čtyřech po sobě jdoucích konstrukcích a dnes je A.C.T. 3Zero šestou generací reproduktorů A.C.T.. A.C.T. 3zero tak navazuje na dlouhou řadu reproduktorů, které ztělesňují dědictví značky Wilson Benesch a klasický design A.C.T..

Podobné fyzické proporce zůstaly zachovány, nicméně A.C.T. 3Zero představuje významný odklon od použití kompozitních materiálů z uhlíkových vláken v monokoku, který tvoří ozvučnici, a přechází do nové generace technologie biokompozitních materiálů. Nový biokompozitní monokok A.C.T. 3Zero je vyroben z přírodních, obnovitelných a udržitelných materiálů a má lepší vlastnosti, je lépe tlumený a tišší než skříň předchozí generace.
Nový reproduktor A.C.T. 3Zero také poprvé v historii představuje případ, kdy je reproduktor A.C.T. instalován se systémem izobarického pohonu. Nový A.C.T. 3Zero obsahuje IDS v elegantní, skvěle navržené patici. V kombinaci s novým reproduktorem Tactic 3.0 a výškovým reproduktorem Fibonacci přináší A.C.T. 3zero novou úroveň zvukového výkonu značky A.C.T. a nastavuje měřítko pro tento obor.

MĚNIČE ACTIC 3.0
Konstrukce uprostřed membrány hraje rozhodující roli v chování pohonné jednotky. Tento název, běžně označovaný jako "prachovka", podceňuje význam této součásti. V modelu Tactic 3.0 ji společnost Wilson Benesch doplnila o prvek Fibonacci.

Fibonacci Element, vyráběný ve vlastní režii aditivní výrobní technologií, lze vytisknout podle předem navržených parametrů. Software pro aditivní výrobu je tak přesný, že konstruktéři společnosti Wilson Benesch mohou vidět v průřezu a trojrozměrně navrhnout optimální složení uhlíkových vláken a nylonu, které definuje tuhost i hmotnost celé konstrukce. Výsledkem je nová geometrická forma, která je tvořena dvojitým zakřivením s otevřenými i uzavřenými aspekty v podobě mřížkové struktury opět převzaté z přírodní geometrie. Pět různých materiálů a lepidel zajišťuje výrazné zlepšení přesnosti frekvenční odezvy i snížení zkreslení.

Jedná se o kritický aspekt vztahu mezi měničem a jeho schopností integrace s odvalováním výškového a basového měniče. V minulosti se čerpalo z několika materiálů, které umožňovaly jemné vyladění tohoto spojení. Aditivní výroba otevřela novou kapitolu při hledání tohoto jemného, ale nesmírně důležitého aspektu konstrukce reproduktorů. Poprvé lze všechny hlavní aspekty této konstrukce upravit způsobem, který byl dříve nemožný.

FIBONACCI HEDVÁBNĚ-UHLÍKOVÝ HYBRIDNÍ VÝŠKOVÝ REPRODUKTOR
Nejnovější iterace technologie výškového reproduktoru Wilson Benesch vychází z konstrukce výškového reproduktoru Semisphere a posouvá ji do další generace. Stejně jako u všech konstrukcí Wilson Benesch jsou pokroky předchozí generace založeny na iterativním výzkumu a vývoji. U výškového reproduktoru Fibonacci bylo pokroků dosaženo v rámci struktur sousedících s motorem a hybridizovanou kopulkou. Čelní deska výškového reproduktoru Fibonacci je tvořena kompozitní strukturou z uhlíkových vláken a nylonu a vytváří geometricky optimalizovanou strukturu - prvek Fibonacci -, která byla inspirována posvátnou geometrií vyskytující se v přírodě. Z hlediska akustického výkonu poskytuje čelní deska nové měřítko, pokud jde o plochou frekvenční odezvu a ultraširoký rozptyl.

BIOKOMPOZITNÍ MONOKOK A.C.T. 3ZERO
Řada Fibonacci představuje kompletní řadu reproduktorů značky Wilson Benesch, které jsou vyrobeny z nového biokompozitního monokoku A.C.T. 3Zero. Nový monokok znamená významný pokrok nejen z hlediska akustického výkonu referenční řady Wilson Benesch, ale představuje také záměrný a vědomý posun směrem k technologii přírodních, obnovitelných a udržitelných materiálů.

IZOBARICKÝ SYSTÉM POHONU
Hlavní nízkofrekvenční zátěž všech reproduktorů řady Fibonacci zajišťuje systém Isobaric Drive System. Zde se dvě jednotky Tactic 3.0 Drive Unit spojují do systému Isobaric Drive System. Systém Isotactic Drive System je zodpovědný za reprodukci neuvěřitelně hutné a kontrolované basové odezvy, která je dokonale integrovaná se všemi ostatními basovými reproduktory v šasi reproduktoru, zejména se středotónovou jednotkou Tactic 3.0.

STEALTH VRCHNÍ ČÁST Z UHLÍKOVÝCH VLÁKEN
Společnost Wilson Benesch vybavila své reproduktory referenční řady krásně plastickou horní deskou z uhlíkových vláken. Tvary jsou inspirovány přírodními, organickými tvary, křivkami a volně plynoucími liniemi, které lze nalézt v přírodě.

Vrchní desky z uhlíkových vláken jsou extrémně složité tvary, které jsou vytvářeny kombinací ručního sochařství v hlíně, jež je následně změřeno laserem a následně načteno do pokročilého 3D digitálního softwaru pro počítačové navrhování (CAD) ve společnosti Wilson Benesch. Díky importu dat tímto způsobem je společnost Wilson Benesch schopna využít výkonné softwarové algoritmy k další optimalizaci 3D formy před výrobou.

Při dopadu podélné zvukové vlny na rovný povrch se zvuk odráží koherentním způsobem. Odrazivost konstrukce se však liší v závislosti na tvaru povrchu. Nerovný povrch bude energii zvukové vlny spíše difraktovat, než přímo odrážet s malým snížením energie zvukové vlny, což je v systému HIFI vnímáno jako zabarvení. Proto je složitý "stealth like" tvar rozhodující pro výkon reproduktoru. Odstraněním jakýchkoli plochých, odrazivých povrchů a vytvořením vysoce komplexní struktury se veškerá odrazivá zvuková energie rozptýlí. Tím se snižuje její energie a také se zamezuje vzniku stojatých vln v poslechovém prostoru, které lidské ucho snadno zaznamená jako zkreslení nebo zabarvení.

PŘÍMÉ SPOJENÍ STŘEDOVÉHO MĚNIČE
Společnost Wilson Benesch zahájila v roce 1995 vývoj vlastních membrán pohonné jednotky, včetně membrán vyrobených z matrice z uhlíkových vláken a epoxidu. Výzkum probíhal s využitím alternativních materiálů tvrdých kopulí. Bez výjimky byl upřednostňován izotaktický polypropylen pro svůj přirozený zvuk a schopnost tohoto materiálu absorbovat energii a zamezit složitým rozpadovým módům v membráně. Tato kritická vlastnost materiálu umožňuje konstrukčnímu týmu Wilson Benesch dosáhnout mechanicky a akusticky toho, co by jinak bylo realizováno ve složitých konstrukcích crossoveru s řadou induktorů a kondenzátorů. Tento reduktivní přístup ke konstrukci crossoveru zachovává fázi, linearitu a míra kontroly nad výrobou a konstrukcí jak specifikací měniče, tak objemu vzduchu ve skříni umožňuje společnosti Wilson Benesch eliminovat všechny crossoverové komponenty ve středotónových měničích většiny modelů řady Fibonacci, které pracují s měničem přímo spojeným se zesilovačem.

LAMINAR FLOW GUIDE
A.C.T. 3zero byl navržen tak, aby se hladce začlenil do tradičního britského obytného prostoru. Proporčně si reproduktor zachovává poměrně kompaktní tvary. Lze však vypozorovat další konstrukční detaily, díky nimž se A.C.T. 3zero dokonale začlení jak do menších, kompaktních obytných prostor, tak do prostor větších. Jedním z příkladů je Laminar Flow Guide instalovaný v otvoru pro kryt středotónové jednotky. Elegantní Laminar Flow Guide byl vyroben ve vlastní režii pomocí technologie aditivního 3D tisku. Vodicí prvek proudění zpomaluje vzduch, který je vytlačován z portu v zadní části skříně jednotkou Tactic 3.0 Midrange Drive Unit. Laminar Flow Guide snižuje energii tohoto unikajícího vzduchu, čímž snižuje potenciální hraniční interakci, ke které dochází při umístění reproduktoru v blízkosti zadní stěny, například v menších poslechových prostorech.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupové
Typ: 2.5-way
Citlivost: 89 dB @ 1-Meter on axis, 2.83V Input
Frekvenční odezva: 34Hz - 30kHz
Hmotnost: 48 kg
Impedance: 6 Ohms Nominal / 4 Ohms Minimal
Rozměry: 1132mm (44.5") x 194mm (7.6") Baffle // 276mm (10.8") x 376mm (14.8")
Měniče: Středový 170mm(7") Wilson Benesch Tactic 3.0, Tweeter 25mm (1”) Wilson Benesch Fibonacci Hybrid Silk-Carbon Tweeter, Basový 170mm(7") Wilson Benesch Tactic 3.0, Isobaric Drive System 1 2x 170mm (7”) Wilson Benesch Tactic in Clamshell Formation
Technologie kabinetu: A.C.T. 3Zero - Advanced Biocomposite Monocoque Technology, Poly-Alloy, Hybridised Construction
Terminály: Bi-wirable terminal located on the loudspeaker foot at ground level
Vyhýbka: Střed Directly Amplifier Coupled, Tweeter Second-Order, 5kHz High Pass Filter, Bas First-Order, Isobaric Drive System 1 First-Order 500Hz Low Pass Filter

PRŮKOPNICKÝ BRITSKÝ HIGH-END AUDIO DESIGN, VÝROBA A VÝZKUM OD ROKU 1989

Společnost Wilson Benesch byla založena v roce 1989 v anglickém Sheffieldu a je předním výrobcem vysoce výkonných audio produktů na míru a špičkových technologií.
Společnost Wilson Benesch je průkopníkem v používání kompozitů z uhlíkových vláken při navrhování a výrobě audio zařízení. Dnes lze ve všech produktových řadách společnosti vidět odborný design využívající geometrické tvary a pokročilé technologie materiálů k získání maximálního zvukového výkonu, který přináší posluchačům hudby skutečné výhody. Nejlepším příkladem je použití kompozitů z uhlíkových vláken, které jsou k dispozici v referenčních produktech společnosti. Využitím vysoké tuhosti a charakteristik tlumení energie kompozitů z uhlíkových vláken může společnost Wilson Benesch tvrdit, že mají špičkový odstup signálu od šumu.