Wilson Benesch Precision P1.0

K poslechu ve studiu
225 000 Kč / ks
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vstupní model řady Precision Model P1.0 kombinuje jednu měničovou jednotku Tactic II s výškovým reproduktorem Leonardo v moderní skříni řady Precision ve formě stojanového monitoru.
Model P1.0 je pak dokonalou kombinací výkonu a hodnoty - reproduktor, který by měl být první na seznamu těch, kteří chtějí získat přístup k trickle-down technologii z oceňované řady Wilson Benesch Geometry ve vysoce hodnotném provedení.

TACTIC 2.0 DRIVER
Společnost Wilson Benesch vytvořila první iteraci své dynamické pohonné jednotky v roce 2002. Od té doby prošla pohonná jednotka Tactic třemi generacemi, až dospěla do své současné podoby. Společnost Wilson Benesch byla první společností na světě, která vyvinula spotřebitelský výrobek využívající izotaktický polypropylen. Jeho jedinečná rovnováha mezi vysokou specifickou tuhostí a výjimečným tlumením umožnila vytvořit reduktivní minimální crossover.

LEONARDO TWEETER
Nová technologie vysokofrekvenčních měničů Wilson Benesch, výškový reproduktor Leonardo. Byla vyvinuta přímo na základě iterativního konstrukčního přístupu, který dal předtím vzniknout reproduktorům Fibonacci a Semisphere. Stejně jako výškový reproduktor Fibonacci, který se nachází v referenčním reproduktoru Wilson Benesch Eminence, je i výškový reproduktor Leonardo vybaven geometricky optimalizovanou a oddělenou čelní deskou z polymeru a uhlíkových vláken. Tato zcela patentovaná součástka je vyráběna ve vlastní režii pomocí nejmodernější technologie 3D tisku. Čelní deska funguje jako vlnovod a poskytuje optimální rozptylové a fázové charakteristiky výškového reproduktoru Leonardo.

HYBRIDNÍ KRYT
Ústředním bodem konstrukce řady Precision je filozofie, že při návrhu skříní by se mělo používat více materiálů, aby se vytvořily hybridní konstrukce. Skříň řady Precision představuje technické řešení problému konstrukce výrobku, kterým je kontrola rezonanční energie v konstrukci skříně reproduktoru, aby se co nejvíce snížil Q-faktor skříně. Výrazné horní a dolní "čepičky" řady Precision Series jsou sice elegantní formy, ale ve skutečnosti jsou kritickými součástmi při dosahování tohoto cíle. Přesné CNC obráběné z masivních hliníkových polotovarů zajišťují přední a zadní hliníkovou přepážku v poloze s dřevěnými bočnicemi. Víčka jsou pak podél svislé osy skříně řady Precision svázána pomocí 13mm ocelových tyčí, které skříň vyztužují a stlačují celou konstrukci tak, aby byla co nejvíce zvukově inertní a tuhá. Podél vodorovné osy se navíc trubkové konstrukce uzamykají do předem vyfrézovaných drážek, které zajišťují zvýšenou tuhost i tlumení skříně Precision Series v této ose.

INTEGROVANÝ STOJAN
Stejně jako horní a dolní kryty z CNC obráběné slitiny řady Precision tvoří důležitou součást skříně reproduktoru, u reproduktoru P1.0 se stojanem Wilson Benesch integruje stojan do konstrukce skříně. Na rozdíl od mnoha konstrukcí stojanových reproduktorů není skříň P1.0 jednoduše umístěna na vrcholu stojanu, ve skutečnosti je stojan na jednom konci svázán přímo s hliníkovou základní deskou skříně P1.0 a na druhém konci je pak svázán s nohou stojanu. Ocelové 13mm vazby, které se táhnou po celé délce stojanu a jsou ukryty uvnitř dvou svislých sloupků, spojují hmotu sedící v horní části stojanu a spojují ji s hmotou v noze, čímž dodávají tuhost celé skříni i stojanu.

Dostupné v barvách a odstínech: Precision Black, Verde, Grigio, Nero, Slate, Bronze, Silver Birch, Aged Oak, Aged
Walnut, Burr Walnut

Doplňkové parametry

Kategorie: Regálové
Záruka: 2 roky
Typ: 2.5-way
Hmotnost: 30kg
Rozměry: výška 322mm (12.6”) Cabinet // 1025mm (40.4") včetně stojanu, šířka 205mm (8.07") Baffle // 348mm (13.7”) Widest Point Foot, hloubka 368mm (14.48”)
Měniče: 170mm(7") Wilson Benesch Tactic 2.0, 25mm (1”) Wilson Benesch Leonardo Silk Dome Tweeter
Konstrukce skříně: Hybridní konstrukce z hliníku, březových vrstev, oceli a lisovaného papíru s vysokou hustotou.
Technologie vyhýbek: Mid / Bass Directly Amplifier Coupled, Tweeter Second-Order, 5kHz High Pass Filter

PRŮKOPNICKÝ BRITSKÝ HIGH-END AUDIO DESIGN, VÝROBA A VÝZKUM OD ROKU 1989

Společnost Wilson Benesch byla založena v roce 1989 v anglickém Sheffieldu a je předním výrobcem vysoce výkonných audio produktů na míru a špičkových technologií.
Společnost Wilson Benesch je průkopníkem v používání kompozitů z uhlíkových vláken při navrhování a výrobě audio zařízení. Dnes lze ve všech produktových řadách společnosti vidět odborný design využívající geometrické tvary a pokročilé technologie materiálů k získání maximálního zvukového výkonu, který přináší posluchačům hudby skutečné výhody. Nejlepším příkladem je použití kompozitů z uhlíkových vláken, které jsou k dispozici v referenčních produktech společnosti. Využitím vysoké tuhosti a charakteristik tlumení energie kompozitů z uhlíkových vláken může společnost Wilson Benesch tvrdit, že mají špičkový odstup signálu od šumu.