Wilson Benesch Precision P3.0

K poslechu ve studiu
562 500 Kč / pár
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Model P3.0 je vlajkovou lodí řady Precision a představuje výjimečnou hodnotu a výkon. Je známý jako skutečný plnokrevník high-endového zvuku, který poskytuje rozsah, autoritu, věrohodnou zvukovou scénu s absolutní kontrolou a zároveň zprostředkovává tónové nuance, díky nimž je představení tak emocionálně přesvědčivé. Tři desetiletí výzkumu a vývoje jsou základem konstrukčního týmu Wilson Benesch. Tyto zkušenosti vyústily v postupný vývoj konstrukce reproduktorů, který vyvrcholil v řadě Precision, jež destiluje základní technologie reproduktorů Wilson Benesch v jejich ozvučnicích. V celé konstrukci je patrný postupný přenos technologií z referenční řady Geometry.

Funkce

1. TAKTICKÁ POHONNÁ JEDNOTKA II: IZOTAKTICKÝ POLYOPROPYLEN

Pravděpodobně nejkritičtějším prvkem v každé konstrukci dynamické pohonné jednotky je volba materiálu kužele. Společnost Wilson Benesch byla první společností na světě, která vyvinula spotřebitelský výrobek využívající izotaktický polypropylen. I po více než deseti letech zůstává tento materiál volbou pro všechny naše technologie pohonných jednotek. Jeho jedinečná rovnováha mezi vysokou specifickou tuhostí a výjimečným tlumením poskytuje to, co považujeme za optimální rovnováhu vlastností materiálu. Další technologie tvrdých kopulí, včetně technologií využívajících uhlíková vlákna a keramiku, byly podrobně testovány. Všechny tyto technologie bez výjimky vedou k nutnosti navrhovat složité křížové měniče pro kontrolu nežádoucích rezonancí uvnitř membrány, které vznikají v důsledku velmi vysoké specifické tuhosti. Tato složitost v rámci návrhu křížové výhybky je považována za kompromis.

2. TAKTIKA II POHONNÉ JEDNOTKY: FILOZOFIE NÁVRHU

V samotném jádru vývoje technologie pohonných jednotek Wilson Benesch stál étos, že je třeba co nejvíce zkrátit dobu přechodové odezvy. To znamená odezvu pohonné jednotky na změnu z rovnovážného nebo ustáleného stavu. V přírodě neexistují žádná zpoždění, a přesto, když se dynamická měničová jednotka pokouší reprodukovat rozsah frekvencí z nahrávky, fyzikální zákony diktují, že pohyblivá hmota měniče bude vždy reprodukovat zvuk s určitým zpožděním. To je nevyhnutelné konstrukční omezení všech dnešních konstrukcí dynamických měničových jednotek.

Tyto fyzikální zákony však lze dodržet a použít jako vodítko pro optimalizaci konstrukce dynamické měniče. Zavedením lehkých a tuhých materiálů pro snížení hmotnosti, výkonných magnetů ze vzácných zemin pro zvýšení výkonu a ovládání, vysoce optimalizovaným konstrukčním návrhem pro maximální využití jedinečných vlastností každého materiálu a tvaru v konstrukci je pohonná jednotka Tactic II téměř optimální konstrukcí dynamické pohonné jednotky.

Společnost Wilson Benesch iterativně vyvinula čtyři konstrukce pohonné jednotky. Ty byly nezávislým tiskem označeny jako "bleskově rychlé" a "z jedné třetiny dynamické, ze dvou třetin elektrostatické". Svědčí to o konstrukčním duchu, který je základem tohoto technologického vývoje.

3. VÝŠKOVÝ REPRODUKTOR LEONARDO

Výškový reproduktor Leonardo byl vyvinut přímo iterativním konstrukčním přístupem, který dal předtím vzniknout výškovým reproduktorům Fibonnaci a Semisphere. Na rozdíl od těchto exotických širokopásmových konstrukcí nepoužívá Leonardo hybridní kopulku z hedvábí a uhlíku, a proto je jeho frekvenční odezva plochá až do 24 kHz. Geometricky optimalizovaná a oddělená čelní deska z polymeru a uhlíkových vláken je však převzata přímo ze stejné police jako ta, která je použita v reproduktorech Eminence. Tato zcela vlastní součástka je vyráběna přímo ve firmě pomocí nejmodernější technologie 3D tisku. Čelní deska funguje jako vlnovod, který zaručuje optimální rozptylové a fázové charakteristiky výškového reproduktoru Leonardo. Stejně jako výškový reproduktor Semisphere je i výškový reproduktor Leonardo vybaven patentovaným prstencem neodymového magnetu v zadní komoře. Tato otevřená architektura zajišťuje optimální cesty energie pro akustickou i tepelnou energii, což je kritický aspekt při konstrukci, kde se usiluje o velmi nízkou úroveň zkreslení.

4. HLINÍKOVÉ HORNÍ A SPODNÍ VYZTUŽENÍ

Řada Precision využívá vícemateriálovou hybridní konstrukci. Tuto konstrukční filozofii vyvinula společnost Wilson Benesch v průběhu tří desetiletí navrhování reproduktorových skříní. Tímto spojením více materiálů konstruktér v podstatě vytváří kompozitní strukturu, která umožňuje využít jedinečné vlastnosti každého materiálu k vytvoření konstrukční výhody. Přesně stejný princip hybridní konstrukce je použit v referenční řadě Geometry. Výrazné horní a spodní "čepičky" řady Precision Series jsou sice elegantní formy, ale ve skutečnosti jsou to kritické součásti konstrukce skříně. Přesné CNC obráběné z masivních hliníkových polotovarů, krytky zajišťují polohu předních a zadních hliníkových přepážek s dřevěnými bočnicemi. Víčka jsou pak podél svislé osy skříně řady Precision svázána pomocí tyčí z hliníkové slitiny, které skříň vyztužují a stlačují celou konstrukci, aby byla co nejvíc zvukově inertní a tuhá. Tato konstrukce s vazbami a výztuhami je použita v celé řadě Geometry a také v rámci Isobars stojanu R1 HIFI Rack. Tato konstrukční technologie je dalším příkladem trickle-down technologií převzatých přímo z referenční řady Geometry.

5. VNITŘNÍ TLUMENÍ

Společnost Wilson Benesch, jakožto lídr v oblasti konstrukce reproduktorových skříní, začlenila do konstrukce řady Precision řadu prvků, které umožňují optimální vyztužení a tlumení skříně. Dalším příkladem jsou trubkové struktury, které vyplňují vnitřní skříň a zajišťují jednak zvýšenou tuhost, ale také tlumení skříně řady Precision podél její horizontální osy.

6. VNITŘNÍ VAZBY A VÝZTUHY SKŘÍNĚ

Hybridizovaná skříň řady Precision je dále ztužena a tlumena pomocí závitových ocelových tyčí. Tyče jsou zakončeny do závitových po

 

Dostupné v barvách a odstínech: Precision Black, Verde, Grigio, Nero, Slate, Bronze, Silver Birch, Aged Oak, Aged
Walnut, Burr Walnut

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupové
Záruka: 2 roky
Citlivost: 89dB at 1 metre on-axis, 2.83V input
Frekvenční odezva: 31Hz – 24kHz +/- 2dB on-axis
Hmotnost: 59 kg
Impedance: 6Ω nominal / 4Ω minimal
Rozměry: Height: 1255mm (49.4″) Width: 269mm (10.6”) Depth: 472mm (18.6”)
Měniče: 1 x 25mm (1”) WB Leonardo Tweeter, 1 x 170mm (7”) WB Tactic II High Bass Drive Unit, 1 x 170mm (7”) WB Tactic II Midrange Drive Unit, 1 x 170mm (7”) WB Tactic II Low Bass Drive Unit
Technologie kabinetu: Hybrid Composite Construction, U-Section High Torsion Aluminium Alloy Damping Rods in the Horizontal Axis, Tubular Cross Bracing, Double Reflex Port Tuning, Alloy Baffle, Top, Foot with Machined Logos Front & Rear
Technologie vyhýbek: Tweeter 2nd Order Crossover, Midrange Directly Amplifier Coupled, Upper Bass 1st Order Crossover Air Cored Inductor, Lower Bass 1st Order Crossover with Laminated High Density Iron Cored Inductors with High Coil Packing Ratio

PRŮKOPNICKÝ BRITSKÝ HIGH-END AUDIO DESIGN, VÝROBA A VÝZKUM OD ROKU 1989

Společnost Wilson Benesch byla založena v roce 1989 v anglickém Sheffieldu a je předním výrobcem vysoce výkonných audio produktů na míru a špičkových technologií.
Společnost Wilson Benesch je průkopníkem v používání kompozitů z uhlíkových vláken při navrhování a výrobě audio zařízení. Dnes lze ve všech produktových řadách společnosti vidět odborný design využívající geometrické tvary a pokročilé technologie materiálů k získání maximálního zvukového výkonu, který přináší posluchačům hudby skutečné výhody. Nejlepším příkladem je použití kompozitů z uhlíkových vláken, které jsou k dispozici v referenčních produktech společnosti. Využitím vysoké tuhosti a charakteristik tlumení energie kompozitů z uhlíkových vláken může společnost Wilson Benesch tvrdit, že mají špičkový odstup signálu od šumu.