Octave V 110 SE

K poslechu ve studiu
Značka: Octave
204 000 Kč / ks
2 - 3 pracovní dny

Detailní informace

Detailní popis produktu

Integrovaný zesilovač Octave V 110 SE, 4x KT120, 2 x 110 W a 2 x 130 W, 5 Hz - 70 kHz 0 / -2 dB, SNR: 110 dB / 90 W, THD: < 0,1 % při 10 W do 4 ohmů, Opt / Min Z: 3-16 ohmů / 2 ohmy, režim ECO, nastavení zkreslení, řízení výkonu

 Po úspěchu vlajkové lodi integrovaných zesilovačů Octave V 80 SE bylo logické, že společnost Octave využila technologie Octave Dynamic Technologies (ODT) k dalšímu vývoji populárního modelu V 110. Koncepce ODT byla nejprve implementována do zesilovače Jubilee Mono SE a následně začleněna do monobloků MRE 220 a integrovaného zesilovače V 80 SE.

 Podíváme-li se na technické aspekty ODT, jde v podstatě o velmi vysoký dynamický výstupní výkon. Proto se v modelech ODT používají nově vyvinuté výkonové elektronky KT 120 nebo KT 150. Spolu s přepracovaným napájecím zdrojem a novými koncovými transformátory tak prakticky dosahujeme zdvojnásobení špičkového výstupního výkonu ve srovnání s běžnými push-pull zesilovači. Budicí obvody, které pohánějí koncové elektronky a zároveň je monitorují, byly kompletně inovovány a jsou velkým krokem blíže k ideálu principu push-pull. Nová generace zesilovačů zaujme extrémní linearitou, výrazně zvýšenou stabilitou a zcela zanedbatelným šumem. Všechny modely Octave vybavené ODT jsou proto ještě více nezávislé na zvolené reprosoustavě a precizní tonální vyváženost je zachována i při extrémních výkonech.

 Nový model V 110 SE je prvním modelem řady Octave, který nabízí další funkci: možnost optimálního propojení zesilovače s jakýmkoli reproduktorem bez ohledu na jeho konstrukční princip. Tlumicí faktor V 110 SE lze nastavit ve třech úrovních (LOW, MED a HIGH), což zesilovači umožňuje dosáhnout přesnějšího přizpůsobení elektrickému zatížení reproduktoru, než bylo možné kdykoli předtím. Toto řešení je světově unikátní, a jak už to u Octave bývá, je snadno proveditelné. Tří různých nastavení lze snadno dosáhnout pouhou výměnou jedné vstupní elektronky, protože jednotlivá nastavení jsou realizována pomocí elektronek s různým ziskem. Díky tomuto obrovskému rozsahu záporné zpětné vazby je možné bezchybně vyladit "gain/damping factor".

 Octave dodává k modelu V 110 SE další dvě vstupní elektronky, které umožňují jemné doladění. Z výroby je instalována univerzální verze "MED" (medium). Toto nastavení je dostatečné pro dokonalou kontrolu například moderních konstrukcí reproduktorů s velkými středotónovými měniči (oblíbeným příkladem jsou modely B&W řady 800) s jejich typicky stoupající křivkou impedance ve středním pásmu. Verze "HIGH" je výhodná při použití ve spojení s elektrostatickými (dipólovými) reproduktory, jako jsou například Martin Logan, které typicky vykazují nízkou impedanci ve středním a vysokém pásmu. Vyšší činitel tlumení působí proti typickým ztrátám v oblasti vysokých tónů. Pro vysoce citlivé reproduktory, např. horny, je pak vhodná budicí elektronka pro nízký činitel tlumení ("LOW"). Tyto reproduktory mají při spojení se zesilovači s normálním nebo vysokým činitelem tlumení často tendenci znít ostře a nepříjemně.

 Výměna vstupní elektronky je jednoduchá. Jednoduše vypnete zesilovač a vyměníte elektronku v konektoru. Toto řešení umožňuje rychlé, snadné a velmi praktické nastavení optimalizace zesilovače pro všechny typy reproduktorů. Speciálně vyvinutý napájecí zdroj Octave a extrémně stabilní širokopásmový výstupní transformátor jsou nezbytné pro možnost realizace možnosti nastavení tlumicího faktoru. Vzhledem k tomu, že tyto základní komponenty jsou kompletně vlastní výroby, jsou optimalizované transformátory navrženy a vyrobeny pro každý model zvlášť.

Konektor pro Black Box
Dynamická a tonální stabilita zesilovače je silně závislá na stabilitě a kapacitě napájecího zdroje, proto byly vyvinuty Black Box a Super Black Box jako externí vylepšení filtračních kondenzátorů napájecích zdrojů OCTAVE, které zesilují jejich kapacitu 4násobně (Black Box) nebo 10násobně (Super Black Box). To je obrovská výhoda, pokud je zesilovač připojen k reproduktorům, které mohou být obtížně řiditelné. Citlivost reproduktorů není tak kritická a zesilovač je schopen pracovat s reproduktory s extrémně nízkou minimální impedancí.

 Režim EcoMode
Tento elektronický systém řídí stav napájení a snižuje spotřebu energie, pokud zesilovač nepřijímá signál po dobu delší než 10 minut. V tomto režimu "spánku" odebírá zesilovač V 110 SE pouze 20 W klidového proudu. Přístroj nevytváří prakticky žádné teplo a vysoké napětí pro sekci výkonového zesilovače je vypnuto. Pokud poté jednotka V 110 SE detekuje signál, obvody režimu EcoMode zapnou zesilovač se zahřívací/spouštěcí prodlevou přibližně 30 sekund, než začne zesilovač hrát. Režim EcoMode rovněž přispívá k prodloužení životnosti elektronek.

Nastavení předpětí
Koncový stupeň Octave V 110 SE pracuje ve třídě A/B, a proto vyžaduje nastavitelné řízení předpětí. Vysoce sofistikovaný, ale velmi jednoduchý a přesný systém kalibrace BIAS je přístupný na předním panelu přístroje. Používá přesné trimry a potvrzení správného zkreslení pomocí LED infi xátoru, což uživateli umožňuje snadno nastavit zkreslení výstupních elektronek individuálně na předním panelu - bez potřeby měřicích přístrojů, speciálních znalostí nebo nástrojů.
Systém řízení napájení a ochrany
Octave V 110 SE je vybaven vícestupňovým ochranným obvodem Soft-Start / Turn-On, který výrazně prodlužuje životnost součástek, včetně elektronek, tím, že je chrání před vysokými proudy, které obvykle vznikají při zapínání.

Technické specifikace:
(4 kusy)Trvalý výkon: 2 x 110 W do 4 Ohmů, špičkový 2 x 130 W

Frekvenční odezva: 5 Hz - 70 kHz 0 / -2 d

Celkové harmonické zkreslení: < 0,1 % při 10 W do 4 Ohmů

Odstup signálu od šumu: - Maximální / minimální impedance reproduktorů: 3-16 ohmů / 2 ohmy

Vstupy: 5x stereo RCA linkové úrovně, 1x vyvážený stereo XLR linkové úrovně, 1x HT Bypass s vypnutým ovládáním hlasitosti pro procesor domácího kina.

K novému zesilovači lze volitelně objednat phono MC nebo MM vstup (za příplatek)

Výstupy: 1x linkový záznam RCA, 1x regulovaný linkový předvýstup RCFunkce: ODT, nastavitelný tlumicí faktor, ECO režim, nastavení předpětí, správa napájení

Požadavky: Rozměry: 451 x 415 x 175 mm (š x h x v)Hmotnost: 22,7 kg

Obsah balení: zesilovač, napájecí kabel, 3mm šroubovák pro nastavení zkreslení, imbusový klíč pro sejmutí krytu lampy, dálkové ovládání hlasitosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Integrované
Záruka: 2 roky
Frekvenční odezva: 5 Hz - 70 kHz 0 / -2 dB
Hmotnost: 22,7kg
Rozměry: 451 x 415 x 175 mm (š x h x v)
Vstupy: 5x linkový stereo RCA, 1x symetrický stereo linkový XLR, 1x HT Bypass s vyřazenouu regulací hlasitosti pro procesor domácího kin
Výkon: 2 x 110 W do 4 Ohm, špičkový 2 x 130 W
Výstupy: 1x linkový pro záznam RCA, 1x regulovaný linkový Pre-Out RCA
Zkreslení: < 0,1% pri 10 W do 4 Ohm
SNR: - 110 dB / 90 W
Typ zesilovače: elektronkový